Iran, rritet në 7.734 numri i të vdekurve nga COVID-19

Mos i humb

Kush është Jean Castex, kryeministri i ri i Francës dhe ‘rruga e re’ e Macron-it

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se dorëheqja e qeverisë ishte e nevojshme për të hapur një “rrugë të re” për presidencën e...

“Pa ngrënë, pa pirë e të izoluar”, rrëfimi i infermieres kosovare në frontin e luftës me koronavirusin

Marigona Haziri, infermiere në Klinikën Infektive në Prishtinë, u detyrua të qëndrojë tre muaj në një banesë me qira larg prindërve me...

Sejko: Pandemia goditi fort ekonominë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko nga foltorja e Kuvendit është shprehur se pandemia e Covid-19 ka goditur fort ekonominë shqiptare.

Njëri vinte nga Turqia e tjetri nga Austria, nuk deklaruan paratë në Rinas, policia i procedon. Sekuestrohen 31400 euro

olicia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Në Iran, 57 njerëz kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të kaluara si rezultat i koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 7.734.

Në një deklaratë nga Ministria e Shëndetësisë e Iranit thuhet se në 24 orët e kaluara, në vend janë regjistruar 2.282 të infektuar të rinj, me çka bilanci i rasteve deri më tani ka arritur në 148.950.

Ministria tha se 2.533 të infektuar janë në gjendje kritike dhe se 116.827 njerëz të cilët më parë ishin diagnostikuar me koronavirus janë shëruar.

Deri më tani, gjithsej 915.998 persona i janë nënshtruar testeve për COVID-19.

Së fundmi në Iran ka rifilluar një trend i rritjes së numrit të rasteve dhe vdekjeve, të cilat kishin filluar të bien në mes të prillit. Ngritja e kurbës raportohet të jetë shkaktuar nga lehtësimi i masave dhe moszbatimi i rregullit të distancimit fizik.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....