Ja çfarë do gatuajmë sot

Mos i humb

PD: Kush ka ndërmend të bëhet bashkëpunëtor, të tërhiqet nga vendimi antikombëtar.

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë në lidhje me koncesionin e rrugës Milot-Fier. Në një dalje publike nga selia...

Erdoğan: Prioriteti ynë në Siri, ruajtja e unitetit politik dhe integritetit territorial

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se është prioritet i tyre ruajtja e unitetit politik dhe integritetit territorial të Sirisë.

Vajza e Kadaresë zgjidhet zv/presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare do të jetë zv.president e OKB-së duke përfaqësuar Shqipërinë e cila u...

Vazhdon rritja e numrit të rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 33.846 rastet e reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit ka arritur...

 

Përbërësit:

1 lugë gjelle lëkurë portokalli (të thara)
1 gotë ujë i nxehtë
1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Shtoni lëkurët e portokallit në një enë me ujë të nxehtë dhe lëreni të ziejë për rreth 10 minuta. Më pas, kullojeni çajin dhe hidheni atë një një filxhan. Shtoni më pas edhe mjaltin sipas dëshirës. Mund të konsumoni 2 gota në ditë nga ky çaj me lëkurë portokalli. Kjo do t’ju ndihmojë të mos shtoni në peshë, duke mbajtur kështu trupin në formë.

© SYRI.net

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...