Ja çfarë do gatuajmë sot

282
0

 

Përbërësit:

1 lugë gjelle lëkurë portokalli (të thara)
1 gotë ujë i nxehtë
1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Shtoni lëkurët e portokallit në një enë me ujë të nxehtë dhe lëreni të ziejë për rreth 10 minuta. Më pas, kullojeni çajin dhe hidheni atë një një filxhan. Shtoni më pas edhe mjaltin sipas dëshirës. Mund të konsumoni 2 gota në ditë nga ky çaj me lëkurë portokalli. Kjo do t’ju ndihmojë të mos shtoni në peshë, duke mbajtur kështu trupin në formë.

© SYRI.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here