Ja lëngjet e frutave që luftojnë sëmundjet e ndryshme!

106
0

A e dini se lëngjet që nxiren nga frutat, të cilat janë të dobishme për sëmundjet e traktit të frymëmarrjes, parandalojnë sëmundjet?

Ja cilat janë lëngjet e frutave të cilat luftojnë sëmundjet:

Lëng shege

Redukton parazitët e zorrëve. Rregullon sheqerin në gjak dhe balancon tensionin e lartë të gjakut.

Lëng Kajsie

Konsumimi i një gote lëng kajsie në ditë mbulon 75 përqind të nevojës së trupit për vitaminë A. Zeron mundësinë për tu prekur nga sëmundjet e stomakut dhe zorrëve.

Lëng molle

Mollë e cila është e pasur me B3, duke ekuilibruar sheqerin në gjak, plotëson energjinë që trupi ka nevojë për çdo ditë.

Lëng rrushi

Falë vetive të tij antioksidante, heq të gjitha toksinat dhe edemën e akumuluar në trup me anë të urinës. Ndihmon në rrëzimin e gurëve të formuar në veshka. Përveç kësaj, një gotë lëng rrushi i konsumuar në ditë i rinovon qelizat dhe vonon plakjen.

Lëng portokalli

Lëngu i portokallit, i cili është e pasur me vitaminë C, mbron trupin kundër qelizave kancerogjene duke injektuar imunitet. Duke forcuar venat redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Leng pjeshke

Në sajë të përmbajtjes së lartë të fibrave që përmban ul kolesterolin. Riparon muret e stomakut dhe dëmtimet e zorrëve.

Lëng qershie

Zeron çdo efekt anësor që mund të ndodhë gjatë temperaturës së lartë . Duke reduktuar acidifikimin në gjak parandalon formimin e edemës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here