“Kadlava”, shija ku bashkohet bakllavaja me kadaifin

Mos i humb

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Itali, rritet në shtatë numri i vdekjeve nga koronavirusi

Numri i të vdekurve në Itali nga koronavirusi është rritur në shtatë, njoftuan mediat lokale (AA). Sipas agjencisë italiane...

“Qasem Soleimani parandaloi dorëheqjen e Assadit”

Ish-kryetari i Institucionit për Restaurimin e Veprave Fetare pranë Forcave Kuds të Gardës Revolucionare të Iranit, gjeneral brigade, Hasan Plarek, tha se...

Iraku mbyll kufirin me Kuvajtin për shkak të koronavirusit

Iraku ka mbyllur sot vendkalimin kufitar me Kuvajtin nga frika e koronavirusit të ri (AA). Një burim nga Departamenti...

Ka ngjallur një interes ëmbëlsira e regjistruar me emrin “Kadlava” nga një prodhues i ëmbëlsirave në qytetin Sanliurfa të Turqisë dhe e cila përbëhet nga përzierja e bakllavasë me kadaifin.

Në qytetin ku mbizotëron kultura e pasur e ushqimeve të shijshme dhe kuzhinës tradicionale lokale, janë të pranishme edhe lloje të ndryshme të ëmbëlsirave si pjesë të pazëvendësueshme e sofrave./Rtv Islam/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...