Kolonat në kufi, ja çfarë ka ndodhur!

Mos i humb

Kosova nis negociatat për të siguruar vaksinën për coronavirus

Kosova ka nisur negociatat me partnerët ndërkombëtarë që veprojnë në fushën e shëndetësisë si, Agjencinë për Fëmijë të Kombeve të Bashkuara (UNICEF)...

Shpërthimi që tronditi Bejrutin, raportohen 100 të vdekur dhe mbi 4000 të lënduar

Skuadrat e Shpëtimit në Bejrut vazhdojnë që të kërkojnë në rrënoja për trupa të vdekur dhe njerëz të gjallë, nga shpërthimi i...

Shqipëri : Janë regjistruar 127 raste reja dhe 6 vdekje nga covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1783658978439590 Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur...

PD nxjerr video: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti nuk po reagon, banorët kërkojnë ndërhyrje urgjente

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe...

Vera e këtij viti ishte karakterizuar me pritje e kolona të gjata nëpër pikat kufitare në hyrje dhe dalje të Kosovës.

Madje, nganjëherë ato shkonin deri në mbi pesë orë pritje në Merdare.

E me përfundimin e sezonës së verës, siç duket edhe fluksi i njerëzve të cilët hyjnë e dalin nëpër pikat kufitare ka rënë.

Kështu, sipas të dhënave të Qendrës për Menaxhimin Kufitar, pritjet tani në Merdare arrijnë deri në 10 minuta për të dalë nga territori i vendit.

Aty janë krijuar kolona deri në 30 metra.

Kolona deri në 70 metra janë krijuar në pikën kufitare që lidh Kosovën me Maqedoninë, atë të Hanit të Elezit.

Megjithatë, aty për të dalë nga territori i vendit nuk duhet të pritet më shumë se 10 minuta.

E gjendje e tillë është edhe nëpër pikat tjera kufitare, ku pritjet askund nuk kalojnë 10 minutëshin.

MPB po ashtu njofton se kryesisht pritje po shkaktohen në dalje të territorit të vendit.

Kohë më parë, Ministria e Brendshme kishte fajësuar edhe palën serbe për pritjet që po shkaktohen për bashkëatdhetarët.

/Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

U hodh në det pas shpërthimit, gjendet i gjallë pas 30 orësh punëtori i Portit të Bejrutit

Punëtori i Portit të Bejrutit u gjet i gjallë pas 30 orëve që kanë kaluar nga shpërthimi i fuqishëm në kryeqytetin e...

Kantoni i Cyrihut do t’i regjistrojë vetë të kthyerit nga vendet e rrezikut

Kantoni i Cyrihut mbledh të dhënat e kontaktit të të gjithë udhëtarëve që kthehen përmes rrugës ajrore nga vendet me rrezik të...

Liban, rritet në 154 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Portin e Bejrutit

Numri i të vdekurve nga shpërthimi i së martës në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, është rritur në 154, njoftoi ministri i Shëndetësisë...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Kimioterapia nuk rrezikon të prekurit me COVID-19

Tejmbushja e spitaleve, ankthi ndaj infektimit me Covid-19 dhe frika se kimioterapia mund të ulë mundësitë për të jetuar të pacientëve të...