Labinot Tahiri, kërkesë për Haradinajn: Ratifikojeni demarkacionin, këtë po e kërkon Amerika dhe populli i Kosovës!

Mos i humb

Lufta me Covid-19, Tajlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Tajlandës shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, duke filluar nga e enjtja, në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Turqi, rritet në 168 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë së Turqisë, në 24 orët e fundit në Turqi janë regjistruar 37 raste...

Gjermani, shkalla e vdekshmërisë nga COVID-19 mbetet e ulët

Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet shëndetësore, numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit të ri në Gjermani ka tejkaluar shifrën...

Britanikët nuk pyesin! Dalin për piknik, injorojnë thirrjet e mjekëve për distancim social

Një numër njerëzish i injoruan thirrjet e punonjësve të shëndetësisë dhe autoriteteve në Britani për të qëndruar në shtëpi sot, por zgjidhën...

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, nëpërmjet një deklarate publike, i ka kërkuar kryeministrit Ramush Haradinajt, të ratifikojë Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Tahiri, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se meqë ratifikimin po e kërkon Amerika dhe qytetarët e Kosovës atëherë edhe arsyetimin e kanë të lehtë përballë qytetarëve.

Postimi i plotë i Tahirit:

“Kërkesë publike lidhur me DEMARKACIONIN, drejtuar kryeministrit të Kosovës, Z Ramush Haradinaj!

-I nderuar Kryeministër i Kosovës, Z Ramush Haradinaj, kam një lutje publike për ju.

-Ju lutem Kryeministër, të theni mendjen në këto rrethana lidhur me Demarkacionin, dhe të mendoni pozitivisht dhe ta aprovoni- (t’a ratifikoojmë)
Ne deputetët dhe deputetët tuaj, t’a përmbyllim këtë serial i cili e ka lodhur Popullin tonë, pra ta perfundojmë ‘DEMARKACIONIN’.

Kryeministër, sot jemi në paqë, duhet t’i tregojmë Botës, se ne mirkuptojmë dashamirët e Shqiptarëve dhe jemi pro bashkpunimit në çfardo lloj rrethanash kur ata duan t’a sjellin të miren në vendin tonë, në këtë rast ‘Liberalizimin e vizave.’

E dim mirë se ju ishit luftetarë i asaj ane, dhe nuk e humbët asnjë pëllëmb tokë sa ishit në luftë, por sot të bejmë marrveshje paqësore e mos të mbesim mbrapa si popull.

I pa gabueshem është vetëm Zoti, ne jemi vetëm njerëz të proceseve, pra mund edhe të gabojmë por ju po e beni vetëm për popullin tuaj dhe per askend tjetër sëbashku me liderët e të gjithave partive duke e përfshi,

Z Pacollin.

Z, Kadri Veselin.

Z, Fatmir Limaj.

Z , Presidentin Thaqi.

Z, Avdullah Hotin e të tjerët që e kanë shancen që ta kenë një urim nga popullata jonë e izoluar.

-Derisa ‘Mali i Zi’, është në ‘NATO’, i bie që ne jemi fqinjë me ‘NATON’Pra nuk ka rreziqe dhe as mashtrime në këtë rrugë.

E dim se ju në rrugën e Zotit dhe të drejtë nuk dorzoheni kurrë, dhe rruga e drejtë Kryeministër, është që ju dhe vetëm ju, ta çlironi këtë popull sebashku me ne, në ratifikimin e DEMARKACIONIT.

– Edhe unë kam qenë kundër Demarkacionit, por kur e kuptoj se Nana Amerikë, dhe populli ynë i dashur e kêrkon këtë në çfardo rrethana, unë mendoj se do të kemi një arsyetim para popullatës sonë e cila ka mbetur pa viza dhe shumë e bllokuar.
– Duke pasur parasyshe se si person dhe si Deputet i duhur në formimin e Qeverisë suaj, do të marrim një miratim Pozitiv nga administrata juaj në këto ditët e ardhshme. /Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...