Lëvizjet në Kadastra/ Lame: Në Vlorë nuk gjen njeri me emrin ‘Durim’, kanë rënë piramidat e vjetra të pushtetit

Mos i humb

Falimenton kompania amerikane “Pier 1 Imports”

Ndërmarrja amerikane e orendive shtëpiake dhe dekoreve "Pier 1 Imports", e cila ka rreth 1.000 dyqane në SHBA dhe Kanada ka paraqitur falimentimin pas...

Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani, në mars hyn në fuqi një ligj i favorshëm

Shteti gjerman është duke u përballur me mungesa të mëdha punëtorësh të profesioneve të ndryshme. Shumë kompani të mëdha nuk janë në gjendje që...

RD e Kongos, 42 militantë u dorëzohen forcave qeveritare

Dyzet e dy militantë nga dy grupe të armatosura aktive në qytetin Uvira në Republikën Demokratike të Kongos u janë dorëzuar forcave...

“Embargoja e armëve ndaj Libisë të përqendrohet në kontrollin tokësor”

Qeveria e Pajtimit Kombëtar të Libisë (GNA) e njohur nga OKB-ja ka deklaruar se refuzon vendimin e Bashkimit Evropian (BE) për të filluar kontrollin...

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka folur nga Elbasani për atë që po ndodh  me Kadastrat në rrethet dhe qytetet e vendit. Duke iu referuar konkretisht rastit të Vlorës dhe ndryshimeve të drejtorëve, Lame bëri fajtorë vlonjatët, që sipas tij, janë më të padurueshëm se të tjerët. Madje nuk ka munguar dhe një batutë e tij.

Ai ka paralajmëruar se ashtu siç ndodhi me Vlorën do të ndodhë edhe në bashkitë e tjera. “Probleme si në Kadastrën e Vlorës do të dëgjoni edhe në qytete të tjera. I vetmi ndryshim në Vlorë është se nuk gjen një njeri me emrin ‘Durim’. Në Vlore njerëzit janë më të padurueshëm se të tjerët”, deklaroi Lame.

Ai theksoi se “kanë rënë piramidat e vjetra të ndërhyrjeve dhe të pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmërinë”. “Do të dëgjoni shumë shpejt problematika në Sarandë, Shkodër, Lezhë”, paralajmëroi Lame.

“Probleme si ky i Vlorës do të dëgjonin në shumë qytete të tjera. D Ndoshta për fat të keq, sot jemi në Elbasan për të mbyll legalizimit, do dëgjoni probleme si ky i Vlorës edhe në Elbasan. Po dëgjoni në Durrës, do dëgjoni në Shkodër, për fat të keq do të dëgjoni edhe në Elbasan. I vetmi ndryshim i Vlorës me qytete e tjera, është që ajo që sic thotë kryeministri Rama që nuk gjen në Vlore njeri që quhet “Durim”. Janë  më të padurueshëm se të tjetër, problem të tilla do të dëgjoni ngado për një arsye shumë të thjeshtë: kanë rënë  piramidat e vjetra të ndërhyrje dhe të pushtetit dhe tashmë nuk ka askush që të mbrojë paligjshmëritë dhe gjërat e bëra keq në njëzet e ca vjet. Kjo është e gjitha nuk asnjë arsye tjetër. Do të dëgjoni shumë shpejt problematika të tilla në të gjithë Shqipërinë”-tha Lame.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...