Lëvizjet në Kadastra/ Lame: Në Vlorë nuk gjen njeri me emrin ‘Durim’, kanë rënë piramidat e vjetra të pushtetit

Mos i humb

Bien në pranga 2 të rinj dhe bashkëpunëtorja e shpërndarësit të drogës

Një rast i shpërndarjes së drogave të forta është goditur në Durrës. Nga operacioni policor i koduar “HIGH QUALITY”...

Tregu mbushet me miell, vetëm në mars kanë hyrë mbi 7 milionë kilogramë

Pas mungesës disa ditore, në tregjet e Kosovës është kthyer mielli përsëri. Nën panikun e pandemisë, qytetarët e Kosovës...

Bardhi: Sot 5 prill dhe ende asnjë shqiptar nuk ka përfituar nga fondet

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi mendon se qeveria ka qenë e papërgatitur në fillim të krizës së shkaktuar nga COVID-19...

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, (AA). Gjithsej...

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka folur nga Elbasani për atë që po ndodh  me Kadastrat në rrethet dhe qytetet e vendit. Duke iu referuar konkretisht rastit të Vlorës dhe ndryshimeve të drejtorëve, Lame bëri fajtorë vlonjatët, që sipas tij, janë më të padurueshëm se të tjerët. Madje nuk ka munguar dhe një batutë e tij.

Ai ka paralajmëruar se ashtu siç ndodhi me Vlorën do të ndodhë edhe në bashkitë e tjera. “Probleme si në Kadastrën e Vlorës do të dëgjoni edhe në qytete të tjera. I vetmi ndryshim në Vlorë është se nuk gjen një njeri me emrin ‘Durim’. Në Vlore njerëzit janë më të padurueshëm se të tjerët”, deklaroi Lame.

Ai theksoi se “kanë rënë piramidat e vjetra të ndërhyrjeve dhe të pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmërinë”. “Do të dëgjoni shumë shpejt problematika në Sarandë, Shkodër, Lezhë”, paralajmëroi Lame.

“Probleme si ky i Vlorës do të dëgjonin në shumë qytete të tjera. D Ndoshta për fat të keq, sot jemi në Elbasan për të mbyll legalizimit, do dëgjoni probleme si ky i Vlorës edhe në Elbasan. Po dëgjoni në Durrës, do dëgjoni në Shkodër, për fat të keq do të dëgjoni edhe në Elbasan. I vetmi ndryshim i Vlorës me qytete e tjera, është që ajo që sic thotë kryeministri Rama që nuk gjen në Vlore njeri që quhet “Durim”. Janë  më të padurueshëm se të tjetër, problem të tilla do të dëgjoni ngado për një arsye shumë të thjeshtë: kanë rënë  piramidat e vjetra të ndërhyrje dhe të pushtetit dhe tashmë nuk ka askush që të mbrojë paligjshmëritë dhe gjërat e bëra keq në njëzet e ca vjet. Kjo është e gjitha nuk asnjë arsye tjetër. Do të dëgjoni shumë shpejt problematika të tilla në të gjithë Shqipërinë”-tha Lame.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).