Lirimi i Endrit Dokles/ Salianji: Rendi dhe siguria publike sot të degraduar, qytetarët në ankth për sigurinë e jetës dhe pronës

Mos i humb

Ish-deputeti venezuelas akuzohet me “narko-terrorizëm” në SHBA

Prokurori i Rajonit Federal në New York, pretendoi se El Zabayar, i cili ka qenë deputet në periudhën e ish-presidentit Hugo Chavez,...

Si ndikon një orë ecje në javë për osteoartritin

Osteoartriti është një nga format më të zakonshme të artritit tek të rriturit dhe zakonisht tek moshat e moshuara.

Produktet “e lira” serbe rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës pasi Qeveria në detyrë e vendit...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 1.047 të infektuar dhe 794 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se të martën janë testuar gjithsej 220 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe...

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka reaguar pas lirimit të Endrit Dokles. Në një postim në “Facebook”, Salianji shkruan se në 7 vjet të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup të strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe të burgosur por ka dhjetëra të dënuar me burgim të përjetshëm që lirohen nga qelitë.

Sipas tij, rendi dhe siguria publike sot është e degraduar dhe qytetarët janë në ankth për sigurinë e tyre.

“Lirohet dhe Indrit Dokle, në vitin 7 të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup te strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe burgosur, nuk ka asnjë te ndëshkuar për korrupsion, por ka dhjetëra të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje, pengmarrje, prostitucion, tortura që lirohen nga qelitë!
Rendi dhe siguria publike sot është e degraduar dhe qytetarët janë në ankth permanent për sigurinë e jetës dhe pronës! Kur kriminelët promovohen dhe ndëshkohen të pamundurit krimi merr krahë, ditët e para të vitit kanë qenë të mbushura me vrasje, djegie makinash, gjobvënie, kërcënime!
Duhet shkulur me themel ky model qeverisje!”, shkruan Salianji.

Salianji Fb

 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...

NASA miraton fluturimin e parë hapësinor me një raketë SpaceX

NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS),...

Balla në Elbasan: Në gjithë qarkun u mbështetën 2947 biznese

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga deputetët e Qarkut të Elbasan dhe Kryetari i Bashkisë, Gledian...