“Në 24 orët e fundit terroristët kryen 16 sulme në zonën e operacionit Burimi i Paqes”

Mos i humb

Shënohen 16 raste të reja me COVID-19 në Mal të Zi

Në Mal të Zi janë shënuar 16 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19). Drejtori i Institutit të...

Greqi/ Shkon në 51 numri i viktimave nga CoVid-19

Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 51. Viktima e fundit është një 51-vjeçar nga Kosturi.

Çokollatë e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës;–...

Thellohet bilanci, 15 raste të reja, shkon në 212 numri i të prekurve.

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, ndërkohë që numri në total i të prekurve ka shkuar në 212.

Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se terroristët e PKK/YPG-së kanë kryer 16 sulme/provokime me goditje të predhave dhe raketave në zonën e operacionit “Burimi i Paqes”.

Në në deklaratë ministria theksoi se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) po zbatojnë plotësisht marrëveshjet aktuale për formimin e “korridorit të paqes”.

“Terroristët e PKK/YPG-së kanë kryer 16 sulme/provokime me goditje të predhave dhe raketave”, thuhet në deklaratën ku tërhiqet vëmendja se terroristët e PKK/YPG-së vazhdojnë provokimet e tyre në zonën e operacionit “Burimi i Paqes”.

Më 9 tetor Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) filluan operacionin “Burimi i Paqes” kundër organizatës terroriste YPG/PKK në lindje të Eufrait me qëllim për të siguruar kufirin e Turqisë dhe për të krijuar një zonë të sigurtë për kthimin vullnetar të refugjatëve sirianë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.