Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Mos i humb

Pisonero: Keqardhje që nuk pati konsensus, ‘5 qershori’ përmbushi kushtin

Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionerit Evropian për Zgjerimin, Fqinjësinë dhe Partneritetin Ndërkombëtar ka reaguar lidhur me miratimin e Ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri.

Ryshfet policit, arrestohet 41- vjeçari në Kurbin, transportonte rërë nga lumi Mat

Një 41- vjeçar është arrstuar pasi me kamionin tip ‘’Scania’’ u kap duke transportuar inerte të marra nga shtrati i lumit Mat.

Tritan Kalo thirrje të rinjve: Po rrezikoni shëndetin në bare e klube, kemi shtrime e humbje jetësh në mesin tuaj!

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, e nis këtë të diel me një mesazh të fortë për të rinjtë, të cilët duket...

Balla mesazh besimtarëve myslimanë: Ta festojmë këtë Bajram duke sakrifikuar egot tona!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar sot të gjithë besimtarët për festën e Kurban Bajramit.

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit në Rusi njoftoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 6.422 raste të reja me COVID-19 duke e rritur në 746.369 numrin e rasteve.

Me 156 vdekjet e reja të shënuara në 24 orët e fundit ka arritur në 11.770 numri i viktimave ndërsa me 10.424 të shëruar ka arritur në 523.249 numri i të shëruarve në vend.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi ka vazhduar të jetë në 0.9 për qind ndërkohë tek 26.6 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Në kryeqytetin rus Moskë, në 24 orët e fundit me 628 raste të reja është rritur në 231.270 numri i rasteve ndërsa me 29 vdekje u rrit në 4.234 numri i viktimave.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...