Nje kopje e Kuranit e gjetur ne anijen e famshme “Titanik”

Mos i humb

Shtetet e Quintit, thirrje politikanëve: Jepni përparësi luftës kundër koronavirusit, jo politikës

Shtetet e Quintit përmes në komunikate për media u kanë bërë thirrje liderëve politikë dhe institucionalë në Kosovë që të përqendrohen në...

Francë, rritet në 1.331 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve në Francë nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka shkuar në 1.331, pasi 231 persona kanë humbur jetën nga...

Departamenti Amerikan i Shtetit: S’ka marrëveshje sekrete, dialogu të çojë në njohjen e ndërsjellë

Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrese zyrtare kanë thënë se do të punojnë me çdo qeveri, derisa kanë...

Punonjësi doli pozitiv, stafi i degës së Thesarit në Fier hyn në karantinim

Stafi i degës së Thesarit në Fier kanë hyrë në vetëkarantinim. Shkak për këtë është bërë fakti se një...

Hoxhë Husamedin Abazi tregon nje gje interesante:

Kohët e fundit, është gjetë një kopje e përkthyer e Kur’anit fisnik e mbetur në Anijen Titanik e cila është fundosë më 1912 në Oqeanin Atlantik! Kopja e padëmtuar kishte qenë e një muslimani indian që ka qenë nga pasagjerët e Titanikut.

Jo rastësisht Allahu thotë:

“Vërtetë, Ne e kemi zbritur Kur’anin, dhe Ne do ta ruajmë atë”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...