Racioni në gotë – ‘smoothie’ portokalli me shafran

193
0

Përgatitni smothie portokalli me shafran për veten dhe për më të dashurit tuaj.

Nevojiten:

– 1 karotë,
– 1 portokall,
– 1 dardhë,
– 1 banane,
– ¾ e filxhanit qumësht,
– 2 lugë të vogla xhenxhefil të grirë në rende,
– 2 lugë të vogla shafran.

Përgatitja:

Qëroni portokallin dhe ndajeni në feta, qëroni bananen.

Grijeni në rende karotën dhe të gjithë përbërësit qitni në blender dhe bluani derisa të bëhet masë homogjene, transmeton Telegrafi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here