Rreziku vjen nga rruga, fëmijët pa mundësi kalimi në Kukës

Mos i humb

Kuleç me hudhër dhe vaj ulliri

Ne ju sugjerojmë të ndani pak minuta për të shijuar më të mirën… Përbërësit: – 200...

Dyshohej se janë prekur nga koronavirusi, dalin rezultatet për dy kosovarët që ishin shtrirë në QKUK

Dyshohej se janë prekur nga koronavirusi, IKSHP tregon rezultatet e analizave për dy persona Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kurti e kërkon shkarkimin e Thaçit, konstaton se ka bërë shkelje të rënda të Kushtetutës

Zyra e Kryeministrit të vendit, Albin Kurti, po pretendon se presidenti aktual, Hashim Thaçi ka bërë shkelje të rënda të Kushtetutës gjatë...

Bernie Sanders e quan Netanyahu-n “racist reaksionar”

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders në debatin presidencial demokratik të martën, e quajti kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu një "racist reaksionar" (AA).

 

 

Fëmijët e fshatit Morinë të Kukësit për shkak të mungesës së një rruge dytësore dhe mbikalimeve rrezikojnë çdo ditë jetën e tyre, pasi u duhet të kalojnë në segmentin Kukës-Morinë të Rrugës së Kombit, ku automjetet lëvizin me shpejtësi.

Ata thonë se duhet të ecin çdo ditë në këtë rrugë për të mbërritur në shkollë, por edhe gjatë kthimit në shtëpi. Madje, ata janë rrezikuar shumë herë nga automjetet.

Problematika e krijuar nga mungesa e mbikalimeve dhe rrugëve dytësore është ngritur shpesh nga banorë të zonës, por situata që kanos jetët e fëmijëve në rrugë mbetet e njëjtë.

Mungesa e mbikalimeve dhe nënkalimeve është shkaku edhe i disa aksidenteve tragjike të ndodhura në segmentin nga Kukësi në Morinë, që nga koha e ndërtimit të rrugës së Kombit, ku për fat të keq viktima në disa raste kanë qenë edhe fëmijët e zonës.

Top Channel

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...