Rrëzohet një tjetër helikopter i regjimit të Asadit në Idlib

Mos i humb

SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 rritet në 5.137

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 5.137, pasi 1.047 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Misioni i ri detar i BE-së në Libi, i njëanshëm dhe i keqkonceptuar

FERHAT POLAT Bashkimi Evropian (BE) ka nisur një mision të ri detar në Detin Mesdhe me qëllim të zbatimit...

Në rajon vazhdon xhumaja “e heshtur” për shkak të COVID-19

Namazet e xhumasë nëpër faltoret në mbarë Ballkanin edhe këtë javë nuk u falën, në kuadër të masave të marra kundër koronavirusit...

Një tjetër helikopter i regjimit të Bashar al-Asadit është rrëzuar në zonën periferike perëndimore të Halepit i cili ndodhet brenda rajonit të deeskalimit në Idlib të Sirisë,(AA).

Përderisa vazhdojnë konfliktet e ashpra në pjesën periferike të Halepit mes opozitarëve dhe forcave të regjimit, mësohet se helikopteri u ngrit në fluturim në afërsi të qendrës së qytetit Halep dhe u drejtua në vijën e frontit të opozitarëve.

Helikopteri u godit pas një zjarri të hapur në rajonin Kaptan al-Jabal gjatë kalimit në vijën e frontit ndërsa shihej tymi teksa helikopteri rrëzohej.

Observatori i opozitarëve për vëzhgimin e avionëve ka thënë se një avion luftarak i regjimit që u ngrit nga aeroporti ushtarak në Hama është rikthyer në pistë pasi kulla njoftoi rrëzimin e helikopterit.

Po ashtu tri ditë më parë në pjesën perëndimore të qendrës së rajonit Seraqib të Idlibit u rrëzua një helikopter i regjimit ku humbën jetën tre persona që ndodheshin brenda helikopterit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.