Shpërthim koronavirusi në Spitalin Hygeja në Tiranë, disa infermierë dhe pacientë të prekur

Mos i humb

Salih Mustafa dërgohet në paraburgim, Specialja konfirmoi aktakuzën kundër tij

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale kanë konfirmuar aktakuzën ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa. Zëdhënësi i Zyrës së...

“Asnjë tolerim”, ministrja e re e Arsimit inspekton shkollat, porosi mësuesve: Duhet të jeni shumë të ashpër

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka dalë sot në terren, ndërsa ka vizituar disa shkolla të ndryshme në kryeqytet,...

“Nuk mund të firmos letra të njëanshme”, Gjiknuri komenton kërkesën e opozitës për OSBE: Pres propozimet tuaja konkrete për amendamentet

Letër e njëanshme e retorikë politike,kështu e ka konsideruar përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, letrën e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR....

Kryemadhi: Çdo anëtar dhe votë është e rëndësishme për qëllimin, LSI e angazhuar aktivisht aty ku ka entuziazëm

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tregon se LSI tashmë në fushatë elektorale po angazhohet aktivisht në çdo organizatë ku anëtarët janë entuziastë...

Spitali Hygeja në Tiranë duket të jetë kthyer në një vatër infe ksioni sa i takon Covid 19. Burime bëjnë me dije për Fax News, se në mesin e të prekurve janë infermierë dhe staf mbështetës, të cilët iu përkasin kryesisht moshave të reja.

Shumë prej personave që kanë rezultuar pozitiv me Covid 19 janë karantinuar në banesë, ndërkohë që dyshimer janë se e kanë marrë virusin nga pacientë të tjerë që mund të kenë qenë të inf ektuar, edhe pse ligjërisht të gjitha rastet Covid duhet të trajtohen në spitalet shtetërore.

Sakaq në Shqipëri rëndohet çdo ditë bilanci i COVID-19. 188 víktima, 2673 pacientë me Covid-19 dhe 3155 të shëruar, ku është bilanci i Covid-19 i deritanishëm, ndërkohë që shifrat janë duke u rritur nga dita në ditë.

Në përditësimin e të dhënave për 24 orët e fundit, Eugena Tomini nga ISHP-ja, bëri me dije se janë shënuar edhe 6 ví ktima të tjera, ndërsa numri i rasteve prej ditësh nuk bie më poshtë se 100.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...