Skandal protokollar në Kiev: Gruaja e Netanjahut hedh përtokë bukën e mikëpritjes (video)

Mos i humb

Qeveria të veprojë me urgjencë edhe ndaj KEDS-it

Komunikatë për medieLëvizja për Drejtësi - LD  23.03.2020  Prishtinë 

Pipero: Në spitalin infektiv kemi 72 pacientë, disa janë rëndë, 17 u shëruan

Mjeku Pëllumb Pipero ka postuar në profilin e tij foto me stafin e spitalit Infektiv ku po trajtohen 72 të prekur nga...

Izrael, numri i rasteve me koronavirus rritet në 1,238

Izraeli sot ka konfirmuar 135 raste të reja të koronavirusit të ri, duke sjellë numrin e infeksioneve në 1.238, bëri të ditur...

Egjipt, nga koronavirusi vdesin dy gjeneralë të ushtrisë

Të paktën dy gjeneralë të ushtrisë kanë vdekur nga koronavirusi në Egjipt në më pak se 24 orë. Sipas...

Teksa mbërritën në Kiev, kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu dhe gruaja e tij Sara janë përshëndetur nga tre vajza me rroba tradicionale ukrainase me bukë dhe kripë.

Pasi zbriti nga avioni, Netenjahu morri një copë bukë, e kriposi dhe e hëngri, sipas mediave izraelite.

Ai ia kaloi copën e bukës gruas së tij Sarës, por që e cila e hodhi për tokë.

Benjamin Netanyahu arriti me gruan e tij në një vizitë tre-ditore në Kiev, raporton Sputnik.

Te sllavët, mirëseardhja tradicionale me bukë dhe kripë është rrënjosur thellë në histori. Zakoni popullor, mirëseardhja me bukë dhe kripë, është bërë një faktor i domosdoshëm i çdo protokolli, dhe u përcjell mysafirëve dy porosi – se ai është i mirëpritur dhe i sigurt.

Buka mund të nënkuptojë një vend, një qytet, një institucion, një shtëpi, dhe kripa një jete të mirë, paqe, prosperitet, dhe nga e gjithë kjo vjen mesazhi se dikush është i mirëpritur dhe se nuk do t’u ndodhë asnjë dëm atyre.

Dhe është jashtëzakonisht fyese nëse dikush refuzon ose shkel ndryshe këtë protokoll. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...