Sot, zgjidhen gjyqtarët e Kushtetueses

Mos i humb

Miratohet Pakoja Emergjente Fiskale, ja kush do të përfitojë

Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, sot është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhja elektronike)...

Ardi Veliu falenderon policët: Detyrat janë përmbushur, ju kërkoj ta përballoni këtë sfidë me shpirt grup

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka falenderuar gjithë policët për angazhimin e tyre në luftën kundër koronavirusit.

Agjencitë e OKB-së kërkojnë siguri për migrantët kundër pandemisë

Të drejtat dhe shëndeti i refugjatëve, migrantëve dhe personave pa shtetësi duhet të mbrohen pasi pandemia e koronavirusit është duke përfshirë botën,...

Ndryshon orari i punës edhe për barnatoret

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që barnatoret në gjithë Kosovën të punojnë nga ora 06:00 deri në...

 

 

Sot në orën 16:00, Kuvendi i Republikës së Kosovës, do të mblidhet në seancë të re plenare.

Pikë e vetme e rendit të ditës së kësaj seance do të jetë përzgjedhja e kandidatëve për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës.

Gjatë ditës së djeshme në seancën e Kuvendit ndër tjerash është votuar ligji për kryeqytetin e Kosovës, i cili i jep Prishtinës status të veçantë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të cilave i...

Ardi Veliu falenderon policët: Detyrat janë përmbushur, ju kërkoj ta përballoni këtë sfidë me shpirt grup

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka falenderuar gjithë policët për angazhimin e tyre në luftën kundër koronavirusit.

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku po synon të marrë më shumë jetë

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e...

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...