1 mijë e 72 persona u ndëshkuan brenda ditës për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Mos i humb

Lezhë/ Kapen me bomba me telekomandë, arrestohen dy të rinjtë në Lezhë

Lezhë – Dy persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për trafikim të bombave me telekomandë drejt Malit...

Trahana me Qumësht – E Ngrohtë me Shije të Mrekullueshme

Trahanaja është padyshim ushqimi më i shijshëm e më i shëndetshëm sidomos në stinën e dimrit. E ngrohtë dhe...

I hoqi statusin e magjistrates, ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë padi kundër KLGJ, çfarë pritet në procesin për Kushtetuesen

Evelina Qirjako, ish-anëtare e Gjykatës së Lartë ka depozituar një padi kundër KLGJ-së i cili i ka hequr statusin e magjistrates duke...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...

Policia e Kosovës vazhdon të ndëshkojë personat që nuk respektojnë Ligjin COVID-19.

Edhe pse rastet me koronavirus në Kosovë kanë shënuar rritje, banorët nuk po e respektojnë Ligjin për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, vetëm gjatë së martës në tërë vendin janë ndëshkuar 1 mijë e 72 persona të cilët nuk e kanë respektuar këtë ligj.

Theksojmë se Ligji për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19 ka hyrë në fuqi në muajin gusht të këtij viti.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...