Akuzohej për ekzekutimin e ish-policit Arben Bilali, Gjykata e Tiranës pushon çështjen për ‘të fortin’ e ”Myslym Shyrit”

Mos i humb

Varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë, Dule: Nderimi i të rënëve gjatë luftës anti-fashiste është mision, Shqipëria ta kishte përmbushur më parë

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka folur nga Këlcura për nderimin e sotëm në ditën e Festës së ‘Jo’-së tek varrezat e...

Fushata e egër kundër Kosovës, Daçiç reagon pas lajmeve se u “dënua” me postin e kryeparlamentarit

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Dacic, kundërshtoi shefin e diplomacisë së BE-së Josep Borrell që kishte kërkuar që Kosova e Serbia...

Fotografitë që tregojnë se nuk ka vend më të ngrohtë sesa prehri i gjyshes

Një fjalë e urtë italiane thotë: “Nëse asgjë nuk po shkon mirë, thërrisni gjyshen tuaj”. Sujata Setia, një fotografe dhe edukatore në...

Vokshi publikon videon me premtimet e Ramës për naftëtarët: T’i paguajë djersën e vjedhur deri në qindarkën e fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve si dhe kundërpërgjigjet e kryeministrit Edi...

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për Gjergj Cukalin i cili u arrestuar si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali.


FIllimisht ishte Prokuroria që pushoi çështjen teksa duket se edhe Gjykata e ka pranuar kërkesën.

Mësohet se avokatët Alban Bengasi dhe Elton Hyseni kanë bindur Gjykatën të rrëzonte provën e ADN-së duke provuar se ishte marrë nga Policia Gjyqësore në kundërshtim me ligjin.


Edhe Prokuroria e Tiranës e cilësoi në korrik të këtij viti ADN-në e marrë si provë të papërdorshme.

Gjergj Cukali gjithsesi është një personazh i njohur në Tiranë, i etiketuar si ”i forti’ i Rrugës ”Myslym Shyri” në kryeqytet.

Në 2004 për një konflikt 100 mijë eurosh Cukali ka marrë peng Fatjon Demirlikën teksa mori një dënim prej 10 vitesh burg.


Ai u arrestua sërish në 2012 për armëmbajtje pa leje, kurse në 2016 u zbulua se Cukali ishte furnitor i një grupi të shpërndarjes së drogës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Haradinaj-Stublla uron popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin...

Zvicër: Dëmet e shkaktuara nga pandemia në sektorin e hotelerisë

33,000 vende pune janë humbur tashmë në sektorin e hotelerisë dhe dhjetëra mijëra janë nën kërcënim. Ky është mesazhi...

Kosovë/ ​Arrihet marrëveshja për pagesat shtesë për mjekët, infermierët dhe stafin mbështetës

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Avdullah Hoti, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe përfaqësuesit e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës...

Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Në Bruksel sot do të mbahet takimi mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi i sotëm mbahet me ftesë të Emisarit...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut së shpejti me pikë të përbashkët kufitare

Republika e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut së shpejti do të arrijnë marrëveshje për krijimin e një pike të përbashkët kufitare që...