Aleksandër Vuçiç nderohet me medalje nga presidenti Putin, kjo është arsyeja

Mos i humb

Kosova regjistron 137 raste të reja me COVID-19, shënohet dhe 1 viktimë

Kosova ka regjistruar 137 raste të reja dhe 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Kjo e...

Hoti deklarohet shkurt për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove: Keqpërdoruesit do të dalin në sipërfaqe

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i...

Kuvendi mban sot dy seanca plenare, sërish del në votim projektligji për vlerat e UÇK-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot për dy seanca plenare. Në orën 10:00 do të...

47 civilë të vdekur dhe 222 të plagosur nga sulmet e Armenise në Azerbajxhan deri më tani

47 civilë kanë humbur jetën dhe 222 civilë janë plagosur në sulmet e Armenisë me artileri dhe raketa në vendbanimet azerbajxhanase deri...

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për dhënien e medaljen Aleksis Nevski, presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, për kontributin e madh në zhvillimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, njoftoi shërbimi për shtyp i Kremlinit.

Siç ka bërë të ditur, portali serb alo, ky shpërblim i atribuohet Vuçiçit për kontributin personal në zhvillimin e bashkëpunimin shumëpalësh me Federatën Ruse, ka vlerësuar kështu kreu i shtetit rus Putin./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.

Korea e Jugut përballet me një kllaster të ri infeksionesh me COVID-19

Një kllaster infeksionesh përreth zonës së Seulit të Madh i ka shkaktuar Koresë së Jugut edhe një sfidë tjetër për të luftuar...

Meksika miraton ligj për të siguruar qasjen e qytetarëve në plazhet e vendit

Meksika miratoi një ligj i cili kërkon që pronarët e tokave të lejojnë qasjen për qytetarët nëpërmjet tokave të tyre në plazhet...

Ministrja e Jashtme e Belgjikës në kujdes intensiv për shkak të COVID-19

Ministrja e Jashtme e Belgjikës dhe ish-kryeministrja, Sophie Wilmes është shtruar në spital në kujdesin intensiv për shkak të koronavirusit (COVID-19).