Armenia kreu sulm me raketë ndaj një qyteti në Nakhchivan

Mos i humb

Lajçak në Beograd: Për Asociacionin është rënë dakord, duhet të realizohet

Çdo gjë që është dakorduar, duhet të zbatohet, tha të enjten në Beograd i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun...

Kryediplomatët e Pakistanit dhe Azerbajxhanit diskutojnë për Malësinë e Karabakut

Ministrat e Punëve të Jashtme të Pakistanit dhe Azerbajxhanit diskutuan sot mbi konfliktin në Malësinë e Karabakut, ku përleshjet po vazhdojnë që...

Hyn në fuqi vendimi, Covid-19 mbyll nga sot Parisin dhe 8 qytete të mëdha franceze, në karantinë pas orës 21:00

Masat kundër koronavirusit kanë hyrë në fuqi më 17 tetor në Paris dhe në 8 qytete të tjera të mëdha të Francës....

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, thirrje institucioneve evropiane për shpërndarjen e shpejtë të fondit të rimëkëmbjes

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, u bën thirrje institucioneve evropiane për shpërndarjen sa më të shpejtë të fondit prej 750...

Ushtria e Armenisë kreu sulm me raketë ndaj qytetit Ordubad në Republikën Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit.

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se Armenia dje në mëngjes nga rajoni Gubadli të cilin e okupoi në Karabak kreu një sulm me raketë në drejtim të qytetit Ordubad në në Republikën Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit.

Në deklaratë thuhet se nga sulmi nuk ka dëme ndaj popullatës civile dhe zonave të banimit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.

Korea e Jugut përballet me një kllaster të ri infeksionesh me COVID-19

Një kllaster infeksionesh përreth zonës së Seulit të Madh i ka shkaktuar Koresë së Jugut edhe një sfidë tjetër për të luftuar...

Meksika miraton ligj për të siguruar qasjen e qytetarëve në plazhet e vendit

Meksika miratoi një ligj i cili kërkon që pronarët e tokave të lejojnë qasjen për qytetarët nëpërmjet tokave të tyre në plazhet...