Petulla Të Shëndetshme Me Lulelakër – Të Lehta Plot Shije

Mos i humb

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

SHBA miraton REMDESIVIR për trajtimin e COVID-19, i pari që merr miratimin e Administratës së Ushqimit dhe Barnave

Në SHBA është miratuar përdorimi i medikamentit Anti-viral Remdesivir për të trajtuar pacientët me COVID-19 në spitale. Administrata e Ushqimit dhe Barnave në...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini më pak se 6 orë

A jeni nga ata njerëz që fle disa orë? A nuk i plotësoni 8 orët e kërkuara? A ju pëlqen të kaloni natën, por...

Humb betejën me Covid-19, ndërron jetë specialistja e shëndetit publik

Covid-19 i merr jetën specialistes së promocionit të shëndetit publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës, Mimoza Toska Zoraqi. Lajmi është njoftuar nga...

Lulelakra ofron një sërë vlerash shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut.

Në sajë të profilit të pasur të ushqyeve, lulelakra përshkruhet si një prej perimeve më të shëndetshme në planet.

Ajo është një  burim i shkëlqyer i fibrës, vitaminave C, K, B dhe mineraleve si mangan, kalium dhe magnez.

75% e këtyre vlerave shkatërrohen nëse lulelakra gatuhet për më shumë se 30 minuta.

Në recetën e mëposhtme të sugjeruar nga AgroWeb.org do të mësoni një recetë mjaft interesante për gatimit e lulelakrës në formën e petullave.

Përbërësit:

Një tufë mesatare lulelakre prej 700 gramësh,

2 vezë,

3 lugë gjelle me majonezë,

3-4 lugë gjelle me miell (ose pak më shumë)

Gjysëm luge çaji me sodë buke,

Kripë,

Vaj gatimi

Përgatitja:

Shpërbëjeni lulelakrën në tufa në vogla dhe hiqni kërcenjtë e trashë.

Vendosni tenxheren me ujë në zjarr dhe hidhni kripë.

Pasi uji të ketë marrë valë, hidhini tufat e lulelakrës dhe lërini të zjejnë.

Hiqini nga tenxherja dhe vendosini sipër një letër kuzhine që të thahen.

Merrni një tas të thellë dhe kalojini tufat e ziera të lulelakrës në rende.

Shtoni vezët, majonezën, kripën, sodën e bukës dhe miellin.

Sa i përket trashësisë së petullave, atë mund ta vendosni në varësi të shijes duke shtuar më shumë apo më pak miell.

Vendoseni tiganin në zjarr dhe shtoni 2-3 lugë vaj gatimi.

Përdorni një lugë gatimi për të hedhur brumin në tigan dhe për tu dhënë formën e preferuar.

Skuqini deri sa ato të marrin një ngjyrë kafe me nuancë të artë.

Kthejini nga ana tjetër dhe skuqini sipas preferencës.

Këto petulla mund të serviren jo vetëm për mëngjes por edhe për drekë dhe mund t’i shoqëroni me kos.

Fakte Interesante Për Lulelakrën

Kjo perime është ndër të paktat që nuk e do dritën e diellit.

Tufa e perimes së bardhë është në të vërtetë forma e pazhvilluar e një luleje, e cila në rast se nuk do të mbrohej nga gjethet e trasha do të prodhonte klorofil dhe lule por të pangrënshme.

Kjo perime mund të rritet edhe në ngjyra të tjera siç është portokallia, jeshilja dhe vjollca.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rama i përmendi kompetencat, reagon Presidenca: Bën mirë të lexosh Kushtetutën. Presim me padurim përgjigjet mbi Covid-19

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj letrës së Ilir Metës me 11 pyetje lidhur me...

“Një nga më të njohurat”/ Kompania italiane INC fiton tenderin për hekurudhën Tiranë-Durrës

Kompania italiane INC S.P.A ka fituar tenderin për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës. Sipas njoftimit zyrtar të BERZH në tender...

“Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetëizolim”, Albin Kurti infektohet me COVID-19.

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i LVV-së, Albin Kurti është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti përmes...

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre. Dhe...

Tavë Speciale me Patate dhe Presh – Shije Perfekte

Me shije të mrekullueshme, me aromë fantastike që mbush gjithë shtëpinë ashtu si dhe nxit nepsin për t’u ulur menjëherë në tryezë.