Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shëndetshëm

Mos i humb

Rritet sërish numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë. Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik...

Greva e naftëtarëve, ish-deputetja e PD thirrje Ramës: Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve, jepu atë që i takon

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama sa i takon grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit.

“Përsëri në këmbë”, avokati i njohur Idajet Beqiri fiton betejën me Covid 19 dhe jep një mesazh: Jeta vazhdon…

Avokati i njohur Idajet Beqiri ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bën të ditur përmes Facebook, nga ku mësojmë se avokatit...

Vijojnë shifrat e larta/ Tre humbje jete dhe 302 raste të reja me Covid 19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për situatën e Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3 humbje...

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjithnjë në kërkim të recetave interesante për gatimin e saj.

Pas kërkesave të shumta për receta të gatimit të bamjes, AgroWeb.org rekomandon recetën e mëposhtme që është shumë e thjeshtë dhe e shijshme.

Receta ka të bëjë me kavërdisjen e bamjeve me hudhër, një pjatë e lehtë verore dhe aromëplotë.

Përbërësit:

500 gramë bamje

2 thelpinj hudhër

2 lugë çaji me vaj ulliri ose vegjetal.

Përgatitja:

Prijini bishtat e bamjeve dhe pastrojini me ujë të bollshëm.

Më pas, AgroWeb.org ju udhëzon t’i lini në një tenxhere me ujë dhe uthull molle për 30 minuta në mënyrë që t’u largohet pushi.

Në vijim, thajini me letër kuzhine dhe vendosini mënjanë.

Sigurohuni që bamjet të jenë të thata, në të kundërt gjatë gatimit ato do të lëshojnë lëngje dhe rezultati nuk do të jetë i njëjtë.

Grijeni hudhrën dhe lëreni mënjanë.

Vendoseni tiganin në zjarr.

Pasi të jetë nxehur, hidhni vajin dhe shpërndajeni në të gjithë sipërfaqen e enës.

Pas 30 sekondash shtoni hudhrën dhe kavërdiseni deri sa të marrë një ngjyrë të artë për rreth një minutë.

Shtoni  bamjet dhe lërini të marrin aromën e hudhrës.

Vendosni një kapak mbi tigan dhe tundeni pak herë pas here që të mundësoni lëvizjen e bamjeve.

Bamjet marrin ngjyrë të kafenjtë pas rreth 8 minutash.

Më pas hiqini nga tigani dhe vendosini në pjatë.

Spërkatini me kripë dhe piper dhe servirini duke i shoqëruar me kos.

Sugjerime Të Tjera

Në vend të hudhrës mund të përdorni qepë të njoma për një aromë më të butë.

Gjatë gatimit mund të shtoni një lugë me xhenxhefil të grirë për një nuancë më pikante.

Bamjet kombinohen mirë me domatet qershizë ose gjethen e mentes.

Lëngu i limonit mund t’i japë bamjeve një shije më freskuese.

Vlerat Më Të Mira Të Bamjes

AgroWeb.org ju informon se bamja përmban vetëm 30 kalori për 100 gram dhe sugjerohet për të gjithë ata që duan të bien në peshë.

Nuk përmban yndyrna të ngopura apo kolesterol

Ndihmon për të stabilizuar nivelin e sheqerit në gjak, duke ngadalësuar përthithjen e saj nga stomaku, duke kontrolluar në këtë mënyrë dhe diabetin.

Bamja përmban shumë fibra dietike dhe vepron si një laksativ natyral, duke ndihmuar në tretje.

Bamja gjithashtu ndihmon florën bakteriale dhe ruan nivelet e pehashit në sistemin tretës.

Eshtë e pasur me vitaminë A dhe antioksidues të tjerë që ndihmojnë në përmirësimin e shikimit si dhe mbajnë lëkurën të freskët dhe të shëndetshme.

Bamja është e pasur me vitamin C, që ndihmon imunitetin e trupit.

Duke qenë se vitamin C shërben dhe si një anti-inflamator, bamja është një zgjedhje e mirë për të ulur simptomat e azmës dhe për të parandaluar të ftohtin.

Ajo përmban acid folik. 100 gram bamje përmbajnë rreth 22% të sasisë ditore që i duhet trupit të njeriut.

Mbi të gjitha bamja është tejet e këshillueshme në periudhën e para-fertilizimit dhe gjatë shtatëzanisë, pasi ndihmon në parandalimin e defekteve në lindje.

Bamja është e pasur me minerale, duke përfshirë këtu hekurin, kalciumin, magnezin dhe manganezin.

Bamja përmban vitamin K, që është shumë e nevojshme për shëndetin e kockave, si dhe luan një rol të rëndësishëm kundër mpiksjes së gjakut.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.