Berat, shpërthen bombula e gazit në shtëpinë e të moshuarit

Mos i humb

Një bombul gazi ka shpërthyer në katin e pestë të një banese në lagjen “30 Vjetori” në Berat.

Shpërthimi i bombulës 3 kilogramëshe ka shkaktuar edhe flakë të mëdha në ballkonin e banesës, që ishte shndërruar në dhomë gatimi.

Mësohet se në banesë jetonte i moshuari Hysni Gavelli,i cili ka qenë duke gatuar në momenti që bombola ka shpërthyer.

Mbërritja në një kohë e efektivëve të Repartit Zjarrfikës të Beratit ka bërë të mundur lokalizimin e shpejtë të flakëve dhe shuarjen e menjëhershme të zjarrit në ballkonin e banesës, duke mos lejuar përhapjen e tij në dhomat e tjera.

Zjarrfikësit kanë nxjerrë jashtë pa lëndime Hysni Gavellin, që jetonte i vetëm në këtë banesë, pas vdekjen së bashkëshortes së tij.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit