Bora “paralizon” Turqinë, bllokohen disa rrugë

Mos i humb

TURQI– Moti i keq ka paralizuar qarkullimin në Turqi.

Shumë rrugë janë të bllokuara për shkak të borës dhe ngricave, mes të cilave është bllokuar edhe kalimi në dy autostradat që lidhin Stambollin me kryeqytetin Ankaranë.

Autoritetet vendase i bënë thirrje qytetarëve të shmangin të gjitha udhëtimet të panevojshme.

Për shkak të ngricave janë raportuar edhe një numër të lartë aksidentesh. 36 automjete, duke përfshirë autobusë dhe kamionë, u përfshinë në aksident në një zonë prej rreth 5 kilometrash jashtë Stambollit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit