Boris Johnson deklaron ditë të vështira për Anglinë, por ja çfarë bën partnerja e tij

Mos i humb

Meta çoi Kodin Zgjedhor në ‘Venecia’, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta. Kuvendi të presë opinionin

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presë opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit...

Kek Me Mell Bajamesh Dhe Mjaltë – Ëmbëlsira E Ngrohtë e Vjeshtës

Mollët janë ndër frutat më të pëlqyera nga shqiptarët, sidomos në vjeshtë kur prodhimtaria dhe varietetet në treg janë mëse të larmishme.

SHBA kritikon ashpër Turqinë, paralajmëron për “pasoja serioze”

Tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë duket se po rriten, pas shkëmbimit të replikave mes dy vendeve aleate për blerjen nga...

Disa situata që vetëm njerëzit me syze optike mund t’i kuptojnë

Të mbash syze nuk është aspak e vështirë por njerëzit që i mbajnë mund të përballen me disa situata të sikletshme. Bright...

Ditë më parrë Kryeministri i Anglisë Boris Johson në fjalën e tij mbajtur në Parlament deklaroi se do të ndalonte tubimet, baret dhe restorantet do të mbyllen në orën 10 të darkës për gjashtë muaj e ardhshëm për shkak të gjendjes së krijuar nga COVID-19. Por për partneren e tij Carrie Symonds siç duket nuk qenka kështu.

‘Zonja e parë’ angleze së bashku me vogëlushin Vilfredin kanë qëndruar në një nga hotelet më luksoze në Como ku një natë kushton 600 paund.

Pushuesit anglez që takuan Symonds thanë për Daily Mail se ajo shfaqej shumë e relaksuar sikur në botë nuk po ndodhë asgjë.

Ndërkohë, kancelari Rishi Sunak do të paraqesë sot një sërë masash për të parandaluar krizën ekonomike, me rreth pesë milion njerëz që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia për shkak të katërfishimit të të infektuarëve me COVID-19 brenda një muaji.

E dashura e Kryeministrit, megjithatë, duket sikur nuk çan kokën ajo po shijon shëtitjet e qeta përgjatë shëtitores buzë liqenit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zyrtari i lartë i BE-së rezulton pozitiv në COVID-19

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në...

“Liri!”, shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali kundër masave të reja ndaj pandemisë

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali, kundër kufizimeve që janë vendosur nga autoritet për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në disa qytete,...

Kajmaçina – Ëmbëlsi Magjepsëse nga Tradita Prizrenase

Shumë e ngatërrojnë me krem karamelin, e disa të tjerë me qumështorin, por kur e provon, kupton se bëhet fjalë për një...

Në Ticino, nga nesër, maska bëhet e detyrueshme edhe jashtë

Në Kantonin jugor të Zvicrës, në Ticino, maska duhet të mbahet edhe jashtë, që nga e marta. Por, kjo duhet të bëhet...