Britania refuzon bllokimin kombëtar për shkak të COVID-19

Mos i humb

Nuk paguan Becchetti-n/ Shqipëria rrezikon sekuestrimin e pasurive

Në një artikull të gjatë, gazeta kryesore në Austri “Der Standard” thotë se Shqipërisë rrezikon t’i bllokohen pasuritë që ka në bankat...

“Mogli” i filmave “ekziston” në jetën reale, ky është djali që ha bar dhe jeton si kafshët

Ellie është djali, i njohur tashmë si “Mogli” i filmave në jetën reale. Nëna e tij detyrohet ta ndjekë nëpër pyje, teksa...

Numri në rritje i rasteve të reja me COVID-19, Turqia aplikon masat më rigoroze që nga fillimi i pandemisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar mbrëmë vënien e masave më rigoroze që nga fillimi i pandemisë, për shkak të numrit...

FNSH dhe forcat RENEA në ndihmë, ja çfarë thotë policia për vrasjen në Shkodër. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes

Policia e Shkodrës konfirmon vrasjen e ndodhur në njësinë Dajç teksa jep informacion zyrtar për ngjarjen. Mësohet se në ndihmë të Policisë...

Qeveria e Britanisë së Madhe po këmbëngul që një bllokim kombëtar nuk do të ishte mënyra e duhur për të përballur ringjalljen e koronavirusit (COVID-19) edhe kur vendet e tjera në Evropë po zgjedhin variacione të kësaj rruge.

Një ditë pasi Franca dhe Gjermania morën masat e tyre kombëtare për të frenuar rritjen e infeksioneve të reja, shtrimet në spital dhe vdekjet, Sekretari britanik i Komuniteteve, Robert Jenrick tha se “Është e drejtë që ne të provojmë gjithçka që kemi në fuqitë tona për të shmangur një bllokim kombëtar”.

Ai tha se virusi është “shumë i përqendruar në disa vende” kështu që mënyra e saktë është që të synohen kufizimet në ato zona me shpërthimet më të këqija.

Qeveria britanike e cila është përgjegjëse për shëndetin publik në Angli, ka përcaktuar një qasje tre-nivelësh për ringjalljen e virusit. Përveç kufizimeve kombëtare të tilla si kufizimi i tubimeve publike, ka masa më të rrepta në pjesë të vendit ku virusi është më i përhapur, të tilla si pjesë të mëdha në veri të Anglisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).