KURIOZITETE

Alpinistët polakë drejt majës së dytë më të lartë

Një grup alpinistësh polakë janë nisur drejt Pakistanit verior të dielën për të tentuar të përmbyllin me sukses përpjekjen për t’u bërë të parët...

ATS GT, çfarë supermakine!

Marka historike italiane ATS është gati për rikthimin e madh falë një “xhevahiri” që përmbledh fuqi dhe teknologji. ATS GT frymëzohet nga 2500 GT të...

“Dua ta lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”, trondit këngëtari i njohur

Deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti i cili ishte dje në emisionin “Zonë e Lirë” i ka habitur të gjithë kur ai tha: “Një nga...

Fitoi “Topin e Artë” me Milanin, tani zgjidhet President i Liberisë

Në fillim si futbollist dhe tani edhe si politikan, George Weah ka fituar në të gjithë Liberinë. Ish-sulmuesi i Milani tani është zyrtarisht president i...

Ura më e gjatë në botë, prej xhami!

Më shumë se 3 mijë kinezë kuriozë morën pjesë në inaugurimin e urës më të gjatë në botë, prej xhami. E ndodhur në zonën piktoreske...

Studimi/ Sa mesazhe dërgohen brenda shtëpisë?!

Sipas një studimi të publikuar nga “Broadbandchoices” (shërbimi krahasues i sipërmarrësve të internetit në Angli), një britanik i dërgon rreth 10.296 mesazhe në vit...

Fotot më qesharake të kafshëve për 2017

Një vidër që noton e lumtur mes barishteve në një liqen, arinj të zënë “mat” dhe një fokë e habitur. Këto janë disa nga...

Ngrohet arktiku, shkencëtarët japin alarmin

Ngrohja dhe ndryshimi i shpejtë në Arktik, duket se është kthyer në një normalitet te ri, e nuk ka më shenja për një rikthim...

A është Anastasia vajza më e bukur në botë?

Një 6-vjeçare nga Rusia është quajtur si “vajza më e bukur në botë”, duke ndjekur hapat e modeles franceze Thylane Blondeau. Anastasia Knyazeva ka tashmë...

Zbulohet ilaçi që rigjeneron dhëmbët e humbur

Kjo është një gjë e zakonshme që ka ndodhur për dekada, ka një zgavër në gojën tuaj, një kohë për të marrë një mbushje...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img