KURIOZITETE

Budapesti, qytet i historisë, kulturës dhe traditës

Budapesti, qytet në brigjet e lumit Danub dhe kryeqytet i Hungarisë, me ndërtimin e tij kulturor dhe historik çdo ditë tërheq turistë nga e...

Zbulohet minerali i rrallë, nuk është parë kurrë në Tokë!

Shkencëtarët kanë gjetur një mineral, në formën e një diamanti që nuk është parë kurrë më parë në sytë e njerëzve. Mendohet të jetë minerali...

Mjekët e Kanadasë në protestë: Mos na rrisni rrogat, paguhemi shumë!

Në një kohë kur në Shqipëri profesioni i mjekut dhe infermierit gjithmonë e më shumë po nënvleftësohen dhe nuk po paguhen siç duhet, në...

I la telefonin të birit 2-vjeçar për 5 minuta, ai ia bllokon për 48 vite

Një grua ka marrë një mësim të dhimbshëm pasi i la në dorë telefonin djaloshit të saj 2-vjeçar. I vogli e mori në dorë atë...

Jeni keq me paratë/ Ja si ta përmirësoni situatën financiare

Ju nuk jeni personi i parë i cili po haset me vështirësi ekonomike dhe sigurisht nuk do të jeni as i fundit. Është shumë...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

Ajo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

Llapjani u ofron ushqim falas gjermanëve të pastrehë në Berlin!

Familja Visoka e di se si është kur je në gjendje të vështirë. “Ne i jemi shumë mirënjohës Gjermanisë dhe dimë ta vlerësojmë atë...

Njihuni me fshatin në Kosovë ku dimri zgjat gjashtë muaj

Megjithëse moti pak është zbutur në disa zona rurale bora po sjell probleme. Në Kaqanoll të Podujevës bora dhe erërat e forta mbyllin rrugën...

Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

Biskota më të mira të cilat mund t’ia jepni edhe fëmijëve janë ato të cilat i gatuani vetë nga përbërësit e zgjedhur… Përbërësit: – 100 g...

Ja si të rrisni fëmijë të edukuar dhe të dashur

: Çdo nënë dëshiron të shohë fëmijën e saj të lumtur, por shpesh bëhen edhe gabime për të arritur këtë qëllim. Natyrisht, puna e prindit...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img