Kuzhinë

Qumështi i dhisë, aleat i fuqishëm kundër disa sëmundjeve

Qumështi i dhisë është cilësuar si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë për shkak të vlerave që ka. Ai është plot me kalcium...

Dreka më e shijshme e fundjavës: Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon!

Dreka më e shijshme e fundjavës: Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon! Përbërësit: ▪ 1,5 kg mish pule (e gjithë pula), ▪ pak vaj ulliri, ▪...

Po afron koha, receta e duhur për bakllava turke

Po afron koha, receta e duhur për bakllava turke Përbërësit: 1 kg miell 6 të verdha veze 1 gotë vaj 1 gotë ujë 1 kg arra të grira ½ kg gjalp...

Rolatë me mish

Rolata nga mishi i bluar, e mbushur me djathë dhe me mish të tymosur është drekë ideale apo kur ju vijnë mysafirë. Gatuani një ditë...

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme!

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme! Përbërësit: ▪ 2 filxhanë miell, ▪ 2 filxhanë grizë, ▪ 1 filxhan sheqer, ▪ 1 qese e vogël pluhur për...

Speca të mbushur me djathë

Speca të mbushur me djathëNëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400 g djathë, ▪ 2 vezë, ▪ moraçë, ▪ fletë...

Supa që rekomandohet nga mjekët për të humbur 4 kg në javë

Sa më shumë supë të konsumoni aq më shumë peshë do të humbisni. Kjo dietë është një dietë e cila nuk duhet të zgjasë...

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme!

Përbërësit: ▪ 2 filxhanë miell, ▪ 2 filxhanë grizë, ▪ 1 filxhan sheqer, ▪ 1 qese e vogël pluhur për ëmbëlsira, ▪ sheqer pluhur për t’ia hedhur sipër. Për fill: ▪...

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne! Nevojiten: ▪ 2 kg mish pule, ▪ 1 kg qepë të...

Musaka e shpejtë

Musaka e shpejtë. Nevojiten: ▪ një kokë lulelakre, ▪ një filxhan oriz, ▪ 400 g mish të bluar, ▪ një qepë, ▪ vezë, ▪ ajkë, ▪ 1 dl vaj, ▪ 100 g kaçkavall, ▪...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img