Lajme

Të dënuar me burg përjetë, anëtarët e Grupit Kumanova tregojnë prapaskenat e 2015-ës: Kurrë nuk pendohemi, neve na kanë tradhtuar

“Grupi Kumanova”, kanë treguar prapaskenat e gjithë ngjarjes së vitit 2015-të, që ndodhi në qytetin e Kumanovës në Maqedoninë e Veriut. Enver Hoxha, Naser...

Raportimi vjetor i AMF, Ervin Mete: Sektori financiar drejt normalitetit pas vitit të vështirë pandemik

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Z. Ervin Mete prezantoi sot, më 11 maj 2021, në mbledhjen online të Komisionit Parlamentar...

Lehtësohen masat anti-Covid në Maqedoninë e veriut, hapen restorantet dhe palestrat, ora policore zhvendoset në 00:00

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e sotme, ka miratuar propozimin e Shtabit të Krizës, që ora policore të fillojë në...

COVID-19 në Kosovë, bien shifrat e infektimeve, regjistrohen 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë, njoftojnë se gjatë 24 orët e fundit atje, janë shënuar 49 raste të reja me COVID-19. Sa i përket viktimave ato...

Meta: Shqipëria nuk meriton të jetë lavatriçe e pastrimit të parave të krimit, SPAK të mos mbyllë sytë!

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të raportit të Iniciativës Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar (Global Initiative against Transnational Organized Crime – GI),...

Rama “thumbon” BE-në me librin “Duke pritur Godonë”: Kjo vepër më vjen ndërmend, kur ndjek deklaratat për integrimin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në “Twitter” ka publikuar librin e Samuel Beket, “Duke pritur Godonë”. Rama, publikon librin, duke u shprehur...

I dënuar për trafik droge, kush është 48-vjeçari i arrestuar në Lezhë

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Lezhës pasi ishte në kërkim për drogë. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë...

Nisma Adriatiko-Joniane dhe Strategjia Rajonale e BE, Xhaçka: Fokusi i Shqipërisë, rinia dhe turizmi

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në takimin online të forumit dy ditor të Nismës Adriatiko-Joniane/EUSAIR, presidencën 1-vjecare të...

Detajet/ Shpërthim gazi në galeri, nxirren nga miniera e Martaneshit 6 minatorë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e ndodhur këtë mesditë në minierën e Martaneshit. Ka pasur rrjedhje të gazit në galerinë 40, ku për pasojë...

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, mblidhet Komisioni Hetimor

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni Hetimor, drejtuar nga deputeti i PS-së, Alket Hyseni, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kujtojmë se shkarkimi...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img