Lajme

Tabaku: Gjykata të mos bëjë precedentë

Deputetja Jorida Tabaku ka depozituar bashkë me kolegë të saj një padi në Gjykatën Kushtetuese për ligjin për tatimin mbi profesionet e lira. Ajo tha...

Koliqi: Shtresa e mesme po goditet nga qeveria

Një grup përfaqësues i opozitës i përbërë nga dy deputetet Jorida Tabaku dhe Sorina Koti si edhe Emilia Koliqi kanë dorëzuar një padi në...

Zelensky në Samitin për Ukrainën në Tiranë: Regjimi i Putinit duhet të humbasë

https://www.youtube.com/live/yppimJI3w30?si=08iQu5Fd1jeBp4DV Presidenti i Ukrainës Vlodymir Zelensky ka deklaruar në Samitin për Ukrainën në Tiranë, se regjimi i Putinit të humbasë. Zelensky: Falenderoj Ramën për mbështetjen tuja...

Njëvjetori i tragjedisë së trenave në Greqi, “paralizohet” transporti publik

Paralizohet transporti publik në Greqi në ditën e njëvjetorit të tragjedisë në Tempi, ku si pasojë e përplasjes se dy trenave humbën jetën 57...

Nis Samiti për Ukrainën, Rama: Lufta nisi nga një ëndërr e vjetër perandorake.

https://www.youtube.com/live/yppimJI3w30?si=Unm6Jmcb4UEo0y3E Kryeministri Edi Rama, si i zoti i shtëpisë, ka hapur sot punimet në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Kreu i qeverisë shqiptare...

Vuçiç me plan të qartë në Tiranë, ja kërkesa që prek Kosovën

Pak më parë ka mbërritur në Tiranë presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili do të marrë pjesë në Samitin për Ukrainën dhe Europën...

U prit në Kryeministri/ “S’do ta harrojmë kurrë…”, Zelensky zbardh takimin me Ramën

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka ndarë në rrjetet sociale disa momente nga takimi me kryeministrin Edi Rama në Tiranë. Ai thotë se bashkëpunimi...

Berisha kërkon lirinë, caktohet data kur do të mbahet seanca në GJKKO

Gjykata e Posaçme do të shqyrtojë me 4 mars kërkesën e ish kryeministrit Sali Berisha për heqjen e masës së arrestit shtëpiak. Avokatët mbrojtës pretendojnë...

Samiti për Ukrainën, Vuçiç mbërrin në Pallatin e Kongreseve

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Pallatin e Kongreseve, ku është pritur nga kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky. Serbia...

Von der Leyen: Armatosni Ukrainën me fitimet nga asetet ruse

Bashkimi Evropian duhet të fillojë “bisedat” për blerjen e armatimeve për Ukrainën duke përdorur fitimet nga asetet e ngrira ruse, u tha sot ligjvënësve...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img