Europa

Gjermani, dështojnë bisedimet për koalicionin

Bisedimet për krijimin e një qeverie koalicioni në Gjermani dështuan, pas tërheqjes së liberalëve të FDP-së, gjë që fanit për Merkelin fantazmën e përsëritjes...

Britani, nxënëset do të pyeten përse mbajnë mbulesë

Nxënëset me mbulesë të shkollave fillore në Britaninë e Madhe do të merren në pyetje për veshjet e tyre. Kryeinspektorja, përgjegjëse për inspektimin e shkollave...

Francë, polici vret tre persona dhe më pas vetëvritet

Një zyrtar i policisë u vetëvra pasi vrau tre persona në komunën periferike Sarcelles të kryeqytetit të Francës, Paris. Njoftohet se personat e vrarë...

Gjermani, numri i personave të pastrehë rritet për 150 për qind

Numri i personave të pastrehë në Gjermani është rritur në përmasa serioze, njoftoi Shoqata Gjermane për Ndihmë për të Pastrehët. Thomas Specht, drejtori i shoqatës,...

Ministri belg propozon ekip policor për migrantët

Ministri belg i Azilit dhe Migrimit, Theo Francken, ka propozuar ngritjen e një "ekipi të shpejtë policor" për intervenim të shpejtë kundër migrantëve ilegalë...

Peter Szijjarto: Hungaria nuk do të lejojë ndërhyrjen e vendeve tjera në çështjet e saj

Peter Szijjarto, ministri i Jashtëm hungarez, ka thënë se David Kostelancik, ushtrues detyre i ambasadorit të SHBA-së në Budapest, është thirrur në ministri për...

BE premton vende akomodimi për refugjatët e Libisë

Vendet e BE-së premtuan rreth 34400 vende për të akomoduar refugjatë që vijnë drejtpërdrejtë nga vendet e Afrikës dhe të Lindjes së Mesme, kryesisht...

Pakti, BE drejt ushtrisë së përbashkët

Franca dhe Gjermania finalizuan me sukses ambicien 70-vjeçare për një mbrojtje ushtarake të përbashkët europiane. Bashkë me 21 vende të tjera të Bashkimit Europian ato...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img