Kosova

Kishte simptoma të ngjashme me linë e majmunëve, del përgjigja e analizave për pacientin në Kosovë

Ka rezultuar negative mostra e pacientit nga Kosova të dyshuar për linë e majmunit. Analizat ishin dërguar për testim në Holandë, por fatmirësisht ka...

“Të merret urgjentisht vendimi për…”! Raporti i plotë i PE: Marrëveshja finale mes Kosovës e Serbisë të bazohet në njohjen reciproke!

Komisioni i Parlamentit Evropian për Politikë të Jashtme (AFET) ka miratuar të martën raportet për Kosovën, Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinën. Në raportin për Kosovën...

Vrasja e 2018-ës në Ferizaj, 26 vjet burgim për 5 persona

Gjykata Themelore në Ferizaj i ka dënuar me 26 vjet e dy muaj burgim 5 persona për një vrasje të kryer në vitin 2018. Ata...

Ilir Ikonomi nxjerr foton nga rrethinat e Prishtinës në 12 qershor 1999: I trembeshim snajperëve serbë të fshehur në ato anë

Gazetari Ilir Ikonomi publikon një fotografi të shkrepur më 12 qershor të vitit të errët 1999 nga rrethinat e Prishtinës, ku shqiptarët e Kosovës...

Marrëveshje të reja Shqipëri-Kosovë: Shkëmbim mjekësh dhe shërbime falas në zonat ndërkufitare

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë pune në Kosovë, ku është pritur nga Zv/Ministrja e...

“Dialogu me Serbinë të çohet përpara”, Scholz: Kosova partnere e besueshme, qëndron krah BE-së

Në konferencën e përbashkët të zhvilluar me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, kancelari gjerman Olaf Shcolz deklaroi se Kosova është partnere e besueshme dhe...

Gjykata Speciale zgjat paraburgimin për Thaçin dhe Veselin

Gjykata Speciale ka vendosur që të zgjasë periudhën e paraburgimit për ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit Veseli. Ky vendim është marrë...

Hagës i kërkohet lirimi i Thaçit, në Prishtinë ose në një vend që ka ofruar garanci

Mbrojtja e ish-presidentit Hashim Thaçi ka dorëzuar përpara gjyqtarit të procedurës paraprake, Nicolas Guillou të Gjykatës Speciale edhe kërkesën e tretë për lirimin e...

Kurti: Kosova mund të jetojë dhe të lulëzojë edhe pa njohjen nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fjalimin e tij në Oxford Union, ka folur edhe për raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe për një...

Presidenca e Kosovës reagon pas deklaratës së Lavrov: Konfirmoi se “Ballkani i Hapur” ka synime hegjemoniste ruse

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se tani po dëshmohet që “Ballkani i Hapur”, ka për qëllim hegjemoninë ruse...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img