Kosova

Të riun e zë lisi në Prishtinë, një tjetër e godet rrufeja/ Dy të vdekur e dy të lënduar në Kosovë nga moti i...

Dy persona kanë vdekur, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të lënduar gjatë ditës së hënë në Kosovë, si pasojë e motit të keq. Rrëzimi...

Kuvendi i Kosovës nuk voton për pagën minimale, shkak mungesa e kuorumit

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të kalojë në votim projektligjin që synon rritjen e pagës minimale. Për këtë pikë të rendit të ditës, të...

Protesta e veteranëve të UÇK, nisen drejt Kuvendit të Kosovës mjete të blinduara

Autoblindat e Policisë së Kosovës janë parë nëpër rrugët e Prishtinës, teksa shkonin te Kuvendi i Kosovës, ku po protestojnë veteranët e Ushtrisë Çlirimtare...

Lija e majmunëve në Kosovë? Izolohet një 69-vjeçar i dyshuar, mbahet nën mbikëqyrje

Ministria e Shëndetësisë, përkatësisht, Instituti Kombëtar Shëndetësisë Publike të Kosovës, me datë 03 qershor 2022 në ora 17:41, nga Klinika Infektive, QKUK, ka pranuar...

Kosova refuzoi pjesëmarrjen, çfarë pritet të ndodh në takimin e radhës të “Open Balkan”

Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të obligohen me një marrëveshje të përbashkët për përpjekjet e përbashkëta për të luftuar evazionin fiskal në...

Shkëlqen sërish Distria Krasniqi, kalon në finalen e Grand Slamin të Tbilisit, një hap larg medaljes

Ditën e sotme, Distria Krasniqi, xhudistja nga Kosova, ka shkëlqyer në ndeshjet e saj në Grand Slamin e Tbilisit, në Gjeorgji. Krasniqi ka arritur të...

“Kosovës t’i ofrohet një rrugë e qartë drejt NATO-s”, Vjosa Osmani: Ballkani i Hapur nuk respekton parimin e gjithëpërfshirjes

Nisma rajonale Ballkani i Hapur nuk e respekton parimin e përfshirjes dhe nuk i trajton të gjitha vendet në mënyrë të barabartë, ka vlerësuar...

Qeveria e Kosovës ndan 50 mijë euro ndihmë për shqiptarët e Luginës së Preshevës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen e 50 mijë eurove për Preshevën, Bujanocin e Medvegjën. Kryeministri Albin Kurti ka thënë se ky vendim...

Regjistrohen 66 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Regjistrohen 66 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Ky fakt është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar...

Osmani për Vuçiçin: Ka rëndësi edhe me kë rrethohesh, me ministrin e Millosheviçit

Presidentja Vjosa Osmani ka folur për rëndësinë e bashkëpunimit rajonal në Samitin për Demokraci të Europës Juglindore që po mbahet në Mal të Zi,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img