Kosova

Haradinaj: Vizita e kryeministrit Zaev në Kosovë, mundësi për t’i përmirësuar marrëdhëniet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitën e nesërme të paralajmëruar të kryemistrit të Maqedonisë Zoran Zaev në Kosovë, e vlerëson si një...

Kosova në vitin 2016 ka marrë ndihmë prej 164 milionë euro

Kosova gjatë vitit 2016 ka marrë donacione në vlerë prej 164 milionë euro, u tha në takimin e mbajtur sot të Forumit të nivelit...

Çfarë po ndodh në Vetëvendosje, mblidhet urgjent kryesia

Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë sot mbledhje të përgjithshme në selinë e saj në Prishtinë. Mbledhja në fjalë ishte caktuar të mbahet të shtunën por...

Vetëvendosje e ka në duar vendimin për Dergutin, Molliçajn e Ismajlin

Aida Derguti, Dardan Molliçaj e Fisnik Ismajli shumë shpejtë mund të mos jenë më pjesë e Vetëvendosjes. Brenda këtij subjekti bëjnë të ditur se...

Ambasadori Delawie: Luftojeni korrupsionin dhe depolitizojeni arsimin

Kryeministri Ramush Haradinaj në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë, organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian tha se qëllimi i Qeverisë që ai...

Haradinaj: Do të jemi të përgjegjshëm në menaxhimin e parasë publike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian...

Vetëvendosje ndahet në grupe

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Pejë, Arton Muhaxheri ka shkruar në rrjetin social Facebook se në Vetëvendosje ka një problem të pa riparueshëm. Sipas Muhaxherit,...

Gjermania ia dhuron Kosovës afër 13 milionë euro

Ministria e Financave ka njoftuar se sot do të nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës Federale të Gjermanisë...

Diplomati austriak flet pë rrezikun që po i kanoset Kosovës

Kosova është pranë dështimit dhe shumë e ndarë.Kështu vlerëson diplomati austriak, Wolfgang Petritsch, që në vitet 1997-99 kishte shërbyer si ambasador i Austrisë në...

Lajçi: Debatet nuk e dëmtojnë Vetëvendosjen

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, nuk e sheh shumë serioze fyerjen që deputetja Aida Dërguti ia ka bërë ish-liderit të kësaj lëvizje, Albin...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img