Kosova

Këshilli Global Alban nuk pushon as të dielën, përgaditet për Kongresin e madh

Uniteti Global Alban, konkretisht Këshilli punues nuk e bënë pushim as të dielen pasi që intenzivisht janë duke bërë përgaditjet për të shtunën e...

Zgjedhjet në Istog, arrestohet anëtari i LDK-së

Në Istog është arrestuar Selajdin Bytyqi, kandidat i LDK-së për asamble komunale. Bytyqi është arrestuar nën dyshimin për blerje të votave. Policia ka marrë në...

Shpend Ahmeti goditet nga partia pse bëri koalicion me AAK-në

ëvizja Vetëvendosje, e cila po mban në këto momente mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, po diskuton edhe për koalicionet që kjo parti i ka...

Voton Dreshaj: Le të fitojë më i miri

Kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj uroi që të fitojë ai që është "hairi" i Istogut. Dreshaj vlerësoi pozitivisht mbarëvajtjen e procesit...

Pritje të gjata të udhëtarëve pë fluturime me aeroplanë

Në Aeroportin e Prishtinës udhëtarë të shumtë po presim me orë të tëra për të udhëtuar, nga Kosova për në Europë, por ata...

Një aktivist i VV-së kujton kohën kur Ymeri e Molliçaj eliminuan pa procedura e me vota

Një aktivist i Vetëvendosjes ka bërë një shkrim, në të cilin ia kujton Visar Ymerit dhe Dardan Molliçajt kohën kur ata i kishin “eliminuar...

Lista Serbe bëri mirë që mbështeti Haradinajn për kryeministër

Ministri i Qeverisë së Kosovës, Dalibor Jevtiç thotë se serbët dhe shqiptarët duhet të ndërtojnë besimin dhe se fëmijët serbë të Kosovës duhet të...

Nagavci kërkon mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme pa kushtëzime

“Ne sot duhet të fillojmë procesin e zgjedhjeve të brendshme që duhet të jenë krejtësisht demokratike e pakushtëzime”, ka shkruar Nagavci. Postimi i Nagavcit në...

Vetëvendosje shpall zgjedhjet për Kryetar në mungesë të Visar Ymerit

Këshilli i Përgjitshëm i Levizjes Vetëvendosje sot ka votuar për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar të partisë. KTV raporton se pa asnjë votë kundër është...

Kelmendi: Janë joserioze vendimet e Vetëvendosjes pa Ymerin, Kurtin, Dërgutin

Gazetari Adriatik Kelmendi i ka quajtur jozerioze vendimet e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes nëse merren pa prani të figurave kryesore të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img