Kosova

Engel: Jam kundër mbajtjes peng të Kosovës për shkak të demarkacionit

Qeveria e Republikës së Kosovës mbajti mbledhje solemne për hir të kongresmenit amerikan, Eliot L. Engel i cili po qëndron për vizitë në Kosovë....

Kosovë, MCC lanson programin 49 milionë dollarësh

Sot në konferencën për media në Prishtinë, Agjencia qeveritare amerikane Korporata Sfidat e Mileniumit (MCC) lansoi programin 49 milionë dollarësh për ndihmë në zhvillimin...

Anëtari i KQZ-së: Numërimi i votave me kusht nis të enjten ose të premten

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka procesuar 100 për qind të votave në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Mirëpo, në këto rezultate nuk janë...

Albin Kurti uron bashkë partiakët për fitore

Ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, vetëm tani pas mesditës ndihet më i sigurt për fitoren në Prishtinë dhe uron partiakun e tij, Shpend Ahmetin,...

Lumezi flet edhe një herë për provimin: U dëshmua që s’ka falsifikim, e rëndësishme që e kam certifikatën

Pas raportimit se provimin e jurisprudencës e ka të falsifikuar ka folur kryeprokurori i shtetit Aleksandër Lumezi. Ajo sqaroi se Prokuroria e Shtetit e...

Vetëvendosjes i ndërrohen dy deputetë në Kuvendin e Kosovës, ja cilët janë!

Lëvizjes Vetëvendosje do t’i ndryshojnë dy deputetë. Kjo për shkak se Mytaher Haskuka dhe Qëndron Kastrati do t’i lëshojnë vendet në Kuvend për t’u...

Së shpejti do të fillojë numërimi i votave me kusht

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se pas përmbylljes së suksesshme të procesit të votimit, është duke vazhduar punën me materialin e ndjeshëm zgjedhor nga...

Rritet numri i votave me kusht të cilat mund ta përmbysin rezultatin në Prishtinë

Lëvizja e vetëvendosje nuk duhet të ndihet rehat nga numërimi i votave të rregullta të cilat e shpallën fitues me një diferencë prej vetëm...

Delawie: Zgjedhjet e djeshme, shenjë e zhvillimit demokratik të Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka përshëndetur ecurinë e procesit të sotëm zgjedhor për kryetar të 19 komunave. “Zgjedhjet rutinore me parregullsi të vogla...

Haradinaj i bindur në bashkëpunim të mirë me të gjithë kryetarët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur në bashkëpunimin e mirë që qeveria qendrore do ta ketë me të gjithë kryetarët e...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img