Rajon

GJNP burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiç

Gjykata Ndërkombëtare Penale për Ish-Jugosllavinë ka shqiptuar dënim me burg të përjetshëm për ish-komandantin serb Ratko Mlladiç. Gjykata e Hagës dënoi Mlladiçin, i njohur si...

Kroacia përkrah integrimin euroatlantik të Maqedonisë

Nënkryetari i Qeverisë së Kroacisë, njëherësh ministër i Mbrojtjes, Damir Krstiçeviq, ka priitur në një takim në Zagreb, zv/kryeministren e Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, e...

Zaev: Të thjeshtësohen procedurat doganore Maqedoni-Serbi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, deklaroi se të dyja palët duhet të shfrytëzojnë të gjitha mundësitë...

Nesër aktgjykimi i Mlladiçit, boshnjakët presin dënimin më të rreptë

Fokusi i shumë qytetarëve në Ballkanin Perëndimor këtë javë është zhvendosur në aktvendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për ish-Jugosllavinë (ICTY) që pritet të shqiptohet...

Meta takon Zaev: Marrëdhëniet e mira ndëretnike, kyçe për rajonin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Shkup u takua edhe me kryeministrin e Maqedonisë, zotin Zoran Zaev. Gjatë takimit Meta...

Ishulli grek në grevë për shkak të krizës së refugjatëve

Institucionet publike në ishullin grek Lesbos nuk ofruan shërbime, ndërsa shumë dyqane nuk u hapën, pasi vendi ka organizuar grevë një-ditore për të tërhequr...

“Nevojitet respekt më i madh ndaj të drejtave të fëmijëve në rajon”

"Nevojitet respekt më i madh ndaj të drejtave të fëmijëve në rajon" Sot, më 20 nëntor, me aktivitete të ndryshme në mbarë botën shënohet Dita...

_Marrëdhëniet mes dy popujve përcaktuese për një të ardhme europiane

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili qëndron për vizitë dy-ditore në Maqedoni, pas takimit me homologun e tij maqedonas, Gjorge Ivanov,...

Zeqiri “shuplakë” Mulla Sulës: Nëse të pëlqen Ahmeti, dil nga BFI shko në BDI!

BFI eshte institucion fetar dhe Ju takon te gjithe besimtareve pavarsishte bindjeve te tyre politike, vlerëson deputeti i LSDM-së, Muhamet Zeqiri duke komentuar...

Johannes Hahn për vizitë dyditore në Maqedoni

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johannes Hahn nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoni në kuadër të së cilës do...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img