Rajon

Ishulli grek në grevë për shkak të krizës së refugjatëve

Institucionet publike në ishullin grek Lesbos nuk ofruan shërbime, ndërsa shumë dyqane nuk u hapën, pasi vendi ka organizuar grevë një-ditore për të tërhequr...

“Nevojitet respekt më i madh ndaj të drejtave të fëmijëve në rajon”

"Nevojitet respekt më i madh ndaj të drejtave të fëmijëve në rajon" Sot, më 20 nëntor, me aktivitete të ndryshme në mbarë botën shënohet Dita...

_Marrëdhëniet mes dy popujve përcaktuese për një të ardhme europiane

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili qëndron për vizitë dy-ditore në Maqedoni, pas takimit me homologun e tij maqedonas, Gjorge Ivanov,...

Zeqiri “shuplakë” Mulla Sulës: Nëse të pëlqen Ahmeti, dil nga BFI shko në BDI!

BFI eshte institucion fetar dhe Ju takon te gjithe besimtareve pavarsishte bindjeve te tyre politike, vlerëson deputeti i LSDM-së, Muhamet Zeqiri duke komentuar...

Johannes Hahn për vizitë dyditore në Maqedoni

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johannes Hahn nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoni në kuadër të së cilës do...

Media kroate: Izetbegoviç kërcënon seriozisht me luftë serbët dhe kroatët

Asambleja Kombëtare Kroate (HNS) e Bosnjë Hercegovinës, e cila mbledh palët më të mëdha kroate në atë vend, njoftoi se kërcënimet e reja për...

Presidentja e Kroacisë: Shumë ujë do të rrjedhë në Danub, para se të jemi miq me Serbinë

Vukovari shënon 26-vjetorin e rënies në duart e agresorit serb. Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, duke folur për ndërtimin e marrëdhënieve ndërshtetërore midis Kroacisë dhe...

Sela: Nuk do të kërkoj falje, përgjegjësi kam vetëm para popullit

Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela, tha se nuk ka për qëllim t’i kërkojë falje partnerit të tij qeveritar, Ali Ahmeti sepse përgjegjësi...

Maqedoni, Kuvendi miratoi nevojën për sjelljen e ligjit për gjuhët

Me 66 vota “për” dhe 41 “kundër” Kuvendi i Republikës së Maqedonisë e votoi nevojën për sjelljen e Propozim-ligjit për përdorimin e gjuhëve, me...

Moti i keq përfshin Ballkanin, “paralizohet” qarkullimi

Reshjet e dëborës dhe moti i keq kanë shkaktuar probleme serioze të qarkullimit në Slloveni, Kroaci e Bosnje-Hercegovinë. Kroacia u përball që në fillim të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img