Shqipëria

Arrestohen në Rinas dy djem dhe një vajzë, çfarë iu zbulohet nëpër çanta nga kontrollet e shtuara në aeroport

Dy djem dhe një vajzë janë arrestuar në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohen për tentativa për kalim të paligjshëm të kufirit me...

Detaje nga aksioni i RENEA-s në Lezhë, sekuestrohet një sasi e madhe parash dhe tri kasaforta të mbyllura, 2 të arrestuar

Policia e Shtetit zbardh detaje nga aksioni i forcave RENEA mbrëmjen e kaluar në Laç e Kurbin kundër lojërave të fatit.

Shqipëri : Sërisht numri i të infektuarve nga covid-19 është i rritur, janë regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24...

Ministria e Shëndetësisë njofton se jane regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit.

Masakroi kunatën për Shën Valentin, prokuroria kërkon burg përjetë për Dashamir Xhepën

“Burg përjetë” ka kërkuar sot Prokuroria për Dashamir Xhepën, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij në 14 shkurt të vitit...

Rama provokon nga Elbasani: Të votosh për Lulin e të marrësh peshqesh Ilir Metën, që LSI të nisë t’i pijë gjakun shtetit

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani teksa foli për PS-në si alternativa e mirë që qytetarët mund të votojnë në 25 prill të...

Maskë dhe distancë 1.5 – 2 m/ Publikohet rregullorja e Universitetit të Tiranës, çfarë lejohet dhe çfarë jo

Universiteti i Tiranës ka publikuar projektrregulloren e brendshme për fillimin e vitit të ri akademik më 2 nëntor, sa i takon mbrojtjes...

Çështja e detit/ Presidenca i përgjigjet Ramës: Mashtrues ordiner, Ilir Meta ishte në opozitë më 2009-ën!

Presidenca i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, pas akuzave të këtij të fundit se edhe Ilir Meta ishte pjesë e marrëveshjes së detit...

Kontrabandë cigaresh në Portin e Durrësit, sekuestrohen mbi 1 milion paketa nga India, kapnin vlerën e 168 mijë eurove në treg

Mbi 1 milionë paketa cigaresh nga India janë sekuestruar në portin e Durrësit. Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Gent Gazheli bën me...

Dita kombëtare e depistimit të kancerit të gjirit, Manastirliu: Brenda vitit përmbushim angazhimin për mamografi në çdo spital rajonal

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Lezha deklaroi se brenda vitit do të ketë mamografi në çdo spital rajonal....

Meta: Portugalia mbështetje në rrugëtimin tonë drejt anëtarësimit në BE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e ri të Portugalisë në Shqipëri, Sh.T.Z. Pedro Nuno Bartolo, me rastin...

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.
- ISLAMSHOP.CH -