Shqipëria

I shpëtoi atentatit me armë por jo RENEA-s, Gjykata lë në arrest shtëpie Edison Begajn

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e arrestit në shtëpi per Edison Begajn, që u vu në pranga nga RENEA, pasi u kap ne...

Mbledhja e Kryesisë së PD-së, Kadilli: Do kërkoj zbatimin e Manifestit Politik

Partia Demokratike do të mbledhë ditën e sotme Kryesinë e PD ku pritet të bëhet një analizë e asaj që kjo forcë politike e...

Gjermania heq kufizimet për shtetasit shqiptarë, duke filluar e diela

Më 20 qershor, shtetasit nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut do të lejohen të hyjnë sërish në Gjermani pa qenë nevoja të justifikojnë...

PD mbledh Kuvendin Kombëtar, Basha pritet të largojë Nishanin

Në selinë blu ka nisur mbledhja e Kryesisë së PD ndërkaq më datë 17 Korrik do të mbledh Kuvendin Kombëtar. Mbledhja e ditës së...

Ministrja Xhaçka pritet në Turqi nga homologu Cavushoglu, palët dakordësohen për rritjen e bashkëpunimit në disa fusha

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila ndodhet në Antalja, u prit në një takim nga Ministri i Punëve të...

Shtyhet seanca për Nevaldo Hajdarajn, avokati iu plagos në vrasjen e Kudret Saliajt

Gjykata e Tiranës ka shtyrë seancën për Nevaldo Hajdarajn, efektivin e Policisë që vrau me armë të riun Klodian Rasha. Shkak i shtyrjes ka qenë...

Asnjë humbje jete/ Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin: 5 raste të reja në 24 orët e fundit

Aktualisht 9 pacientë po marrin trajtim spitalor, ndërsa janë 132 raste aktive në të gjithë vendin Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel...

Nga djegia e makinave të ish-kreut të policisë te trafiku i drogës, si u zbulua banda në Tiranë me dronë dhe agjentë

Zbardhen detaje të reja nga goditja e grupit të trafikut të drogës në Tiranë, ku u arrestuan 12 persona dhe u shpallën në kërkim...

Mori peng greken për 1.8 milionë euro, ekstradohet nga Italia shqiptari i dënuar me 7 vite burg

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Italia një person të të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Policia njofton se është ektraduar drejt Shqipërisë 45-vjeçari Besnik Sadikaj, i...

Mungesa e Dritan Lelit në mbledhjen e ballafaqimit, Gjiknuri në Vlorë: Kemi zv.kryetaren e Bashkisë, kryefjala e turizmit është pastrimi

Deputeti i zgjedhur i PS, Damian Gjiknuri ka vizituar Vlorën ku është pyetur edhe për kryebashkiakun e qytetit, Dritan Lelin. Gjiknuri tha se në Vlorë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img