Shëndetësi

Hani boronica për shëndet më të mirë

Boronicat janë burim shumë i mirë i antioksidantëve. Ky burim ngadalëson plakjen, përmirëson shikimin dhe ndihmon personat e sëmurë nga kanceri derisa lëngu i boronicave...

Ilaçet e ndryshme mund të shkaktojnë trashje

Ilaçet e ndryshme mund të shkaktojnë trashje. Nëse merrni pilula kontraceptive dhe terapitë hormonale, ilaçe kundër depresionit, hipertensionit, artritit reumatid, migrenës, e deri tek ilaçet...

Shenjat e stresit që nuk duhet anashkaluar

Trupi juaj ka një mënyrë që ju tregon se gjërat nuk janë si duhet. Stresi nuk është diçka që manifestohet mentalisht, por që mund të...

Çaji me filter, më tepër kimikate sesa çaj!

Çaji është një pijet më të përdorura në botë. Sipas të dhënave më të fundit, të paktën 2 miliardë njerëz në botë pijnë çaj...

Shkopinjtë e pambukut të rrezikshëm për pastrimin e veshëve

Shkopinjtë prej pambuku për pastrimin e veshëve nuk do të duhej të përdoreshin për largimin e dyllit, kanë paralajmëruar ekspertët. Futja e shkopinjve të pambukut...

Zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale

Dhëmbët e bardhë janë çelësi i një buzëqeshje të bukur. Megjithatë, dhëmbët që marrin ngjyrë të verdhë ose mbesin me shenja janë një problem i...

Ja pse personat nervozë sëmuren më së shpeshti!

Kontrolli i temperamentit është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të ndryshme, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit...

Ankthi sjell këto probleme shëndetësore

Ndryshe nga problemet e tjera që shfaqen farë dallueshëm në pamjen fizike, ankthi është një gjendje që fillon pa kuptuar, qëndron e fshehur e...

Bananet më të mira se barnat

Duket shumë e çuditshme, por ka disa probleme të cilat bananet mund t’i zgjidhin më mirë se barnat. Fruti i bananes është i mirë për...

Simptomat që tregojnë dështimin e veshkave

Dështimi i veshkave është sëmundje e rrezikshme që nuk ka kthim. Ja se si me kohë t’i zbuloni ndryshimet dhe problemet në punën e...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img