Shëndetësi

10 këshilla që mund ta ndryshojnë jetën tuaj

Cila është rruga që duhet të ndjekur për një jetë të shëndetshme ? Doni të përmirësoni shëndetin dhe jetën tuaj, le të fillojmë ….! Ka kohë...

Shtrëngimet e stomakut – çfarë ndodh dhe çfarë duhet konsumuar

Dhimbjet e stomakut mund të godasin për shume arsye. Por në kohët me ndryshime të mprehta të temperaturave ato bëhen më të shpeshta dhe...

Vaji i kokosit rrit përqendrimin e kolesterinës së mirë në gjak

Konsumi i rregull i vajit të kokosit rrit përqendrimin e kolesterinës së mirë në gjak, tregon një studim i shkencëtarëve të Universitetit Cambridge. Sipas të...

A është mbipesha e trashëgueshme?

Obeziteti është një problem global shëndetësor në rritje dhe një faktor i madh rreziku për shfaqjen e sëmundjeve të tilla si diabeti, sëmundje të...

Mjekët ndalojnë ngrënien e sallatës me kastravecë e domate, arsyeja do të iu habisë

Kur bëhet fjalë për përgatitjen e sallatës, mijëra kombinime na vijnë në mendje e kastraveci me domaten është më i zakonshmi. Ndonëse jemi të sigurtë...

Hiqni qafe syzet me këtë lëng magjik

Shkenca dhe teknologjia janë zhvilluar mahnitshëm në dekadat e fundit, e veçanërisht në fushën e shikimit. Syzet dhe lentet të cilat përdoren për ta përmirësuar...

Australi, shkenca arrin të zbulojë 8 lloje tumoresh vetëm me një analizë gjaku

Shkencëtarët australianë kanë zhvilluar një analizë të re gjaku e cila do të ndihmojë për të gjurmuar në fazën e hershme tetë lloje kanceri....

Shmangni këto ushqime, dëmtojnë shëndetin e trurit

Të gjithë duhet të kemi kujdes me ushqimin që ne hamë dhe këtu ka shumë vend shprehja: “Ne jemi çfarë hamë”. Ushqimet jo të shëndetshme...

Si të mbani këmbët e nxehta?

Këmbët e ftohta janë problem kryesisht i femrave. Studime të shumta kanë treguar, se pavarësisht faktit se kjo mund të ndodhë për shkak të...

Çdo shtëpi duhet ta ketë: Antibiotiku natyror që shkatërron 30 baktere

Vaji i origanos së egër është marrë nga gjethet e bimëve dhe është i njohur si për nga vetitë e fuqishme antimikrobe që lufton...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img