Covid-19/ Kompania Johnson & Johnson pezullon punën për vaksinën, shkak efektet anësore të pashpjegueshme

Mos i humb

Zbardhet vrasja e 5 viteve më parë në Fier, arrestohet autori 43-vjeçar, qëlloi me mjete prerëse të moshuarin

Policia ka zbardhur dhe dokumentuar me prova një vrasje të ndodhura 5 vite më parë në Fier. Në pranga...

Shqipëri : Sërisht numri i të infektuarve nga covid-19 është i rritur, janë regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24...

Ministria e Shëndetësisë njofton se jane regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit.

“Merrni atlete e pije freskuese”, 403 kandidatë do i nënshtrohen testit të dytë për hetues të BKH, ja këshillat e institucionit

BKH vijon me procedurat e përzgjedhjes së hetuesve të rinj të institucionit teksa në fazën e Testit të Arsyetimit Logjik, pati vetëm...

Zvicra porosit 5.3 milionë vaksina nga kompania britanike AstraZeneca

Qeveria Federale e Zvicrës po vazhdon përpjekjet e saj për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 dhe tani ajo po porosit deri në...

Lajme jo të mira vijnë nga zhvillimi i vaksinës së Covid-19. Një nga kompanitë më premtuese të krijimit të vaksinës për koronavirus ka pezulluar përkohësisht punën.

Kompania Johnson & Johnson njoftoi se ka ndërprerë testimet klinike pasi një pascient ka shfaqur efekte anësore të pashpjegueshme. Në njoftimin e dhënë nga kompania thuhet se vullnetari do të jetë nën monitorimin e kompanisë. “Ndalesa të tilla janë normale në një numër kaq të madh testimesh”- njofton kompania.

Kujtojmë që rreth një muaj më parë kompania AstraZeneca Plc ndaloi punën për zhvillimin e vaksinës, për të njëjtin motiv. Aktualisht kompania AstraZeneca Plc vazhdon punën.

Johnson & Johnson dhe AstraZeneca Plc janë një hap përpara kompanive të tjera për krijimin e vaksinës së Covid-19. Shumë qeveri kanë nënshkuar marrëveshje me dy kompanitë në fjalë për të siguruar vaksinën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...