Përzgjedhja e kandidatëve/ BKH publikon emrat që do i nënshtrohen testimit logjik

Mos i humb

Gara presidenciale në SHBA, Biden: Trump nuk pyet për të moshuarit

Donald Trump dhe Joe Biden, shkëmbyen akuza në distancë, ndërsa vijojnë fushatën në shtetet që mund të rezultojnë vendimtare për zgjedhjen e...

“Pushtimi i Greqisë përmes Detit”/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare, vendosim pikat mbi “i”

Kryeministri Edi Rama foli dhe dha përgjigjen troç për çështjen e detit. Palët do t’i drejtohen instancave ndërkombëtare. kështu çështja e shumë...

Protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me efektivët e Policisë, Idrizi: Rama është ‘Kali i Trojës’ së Greqisë

Protesta e PDIU tek Ministria e Jashtme në Tiranë është shoqëruar me përplasje mes simpatizantcve dhe efektivëve të Policisë.

Anija turke futet në zonën e Rodos, Greqia kërcënon hapur: Do marrim vendime ekstreme

Navtex i ri i Oruc Reis u lëshua mbrëmjen e së mërkurës vonë nga Turqia, duke ngritur një zonë hetimi në 24...

Komisioni i Përzgjedhjes në Byronë Kombëtare të Hetimit ka mbyllur proccesin e e shqyrtimit të aplikimive fillestare dhe përzgjedhjes së kandidatëve.

Nga 653 aplikime janë kualifikuar 424 kandidatë dhe 229 kandidatë janë eleminuar.

Nga 424 hetues që kanë kaluar fazën e parë prej tyre do të zgjidhen 60 hetues që më pas do të trajnohen nga FBI dhe do të përbëjnë të gjithë grupin e hetuesve në BKH, e cila do të hetojë zyrtarët e lartë të përfshirë në krim dhe korrupsion.

Kandidatët e kualifikuar, në datën 14.10.2020, do t`i nënshtrohen Testit të Arsyetimit Logjik me shkrim.

Testi i Arsyetimit Logjik do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve.

BKH është një institucion i dalë nga Reforma në Drejtësi, ose drejtësia e re dhe do jetë struktura hetuese e prokurorëve të SPAK, për të luftuar krimin dhe korrupsionin në nivele të larta qeverisëse.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.