COVID-19, numri i infektuarve në mbarë botën tejkalon 20 milionë

Mos i humb

Atentati ndaj kreut të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, pas autorit, dorëzohet dhe kushëriri bashkëpunëtor

Pas dorëzimit të Ilirjan Hasanaj, autor i dyshuar për atentatin ndaj kreut të Policisë Bashkiake Malësi e Madhe, Mentor Hasanaj, është vetëdorëzuar...

Çmimi, ngjyrat dhe risitë, ky është iPhone 12 nga Apple

Paksa me vonesë krahasuar me vitet e shkuara, por Apple ka prezantuar më në fund iPhone 12 me pjesën tjetër të gjeneratës...

Suedia thirrje për respektimin e armëpushimit në Malësinë e Karabakut

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, tha se ndjejnë shqetësim nga përleshjet që vazhdojnë edhe pse është arritur armëpushim në Malësinë...

“Sistemi shëndetësor në kolaps”, Basha ngre alarmin: Neglizhenca e qeverisë kriminale, ka vetëm propagandë

Në një konferencë për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se sistemi shëndetësor, sa i takon përballimit të pandemisë, është në kolaps. Basha...

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 20 milionë.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar gjithsej 20.026.161 raste të koronavirusit.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në SHBA, me gjithsej 5.199.444 raste deri më tani.

Pas SHBA-së renditen Brazili (3.035.582), India (2.215.074), Rusia (887.536), Afrika e Jugut (559.859), Meksika (480.278), Peru (478.024), Kolumbia (387.481), Kili (373.056), Spanja (361.712), Irani (326.712), Britania (310.825), Arabia Saudite (288.690), Pakistani (284.660), Bangladeshi (257.600), Italia (250.566) dhe Argjentina (246.499).

Ndërkaq, në Turqi, numri i të diagnostikuarve me COVID-19 ka arritur në 240.804.

Vendet e tjera me mbi 100 mijë të infektuar janë Gjermania (217.281), Franca (197.921), Iraku (150.115), Filipinet (129.913), Indonezia (125.396), Kanada (119.451) dhe Katari (112.947).

Pas shfaqjes për herë të parë në Wuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar, koronavirusi është përhapur në mbarë botën, ndërsa deri më tani jetën e kanë humbur 734.020 persona. Ndërkaq, 12.900.625 milionë njerëz janë shëruar nga virusi, ndërsa ende vazhdojnë trajtimin 6.391.516 raste aktive.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...