Dita e 12 e grevës së urisë/ Naftëtarët në Ballsh: Nuk dalim nga ngujimi pa pasur një zgjidhje

Mos i humb

Serbia i refuzoi titullin, kryetari i Kuvendit të Bujanocit: Gent Cakaj mbetet ”Qytetar Nderi” për ne

Kryetari i Kuvendit të Bujanocit, Enver Ramadani i është drejtuar me një letër publike ministrit në detyrë të jashtëm të Shqipërisë, Gent...

Historike, Joe Biden zgjedh ekipin përgjegjës për komunikimin me median të përbërë vetëm nga gra

Për të parën herë në historinë e vendit, presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja e zgjedhur, Kamala Harris kanë përzgjedhur...

Fileto Pule me Salcë Kosi dhe Spinaq – Receta e Veçantë që Ngroh Shtëpinë

Mishi i pulës është pa dyshim një nga gatimet më të preferuara të familjeve shqiptare. Mund ta keni provuar...

Zbulimi i madh në Tajlandë, gjendet skeleti i një balene antike 3000-5000 vjeçare

Arkeologët kanë bërë zbulim të madh në Tajlandë. Skeleti i një balene të vjetër 3000-5000 vjeçare është gjetur në bregun e Bangkokut...

Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar nga qeveria pagat e prapambetura.

Nuk duam asgjë tjetër, duam gjakun tonë.

Populli është uragan e duhet të reagojmë të gjithë. 

Presim që kryeministri të reagojë.

Nuk dallim nga greva pa marrë zgjidhje”, tha një naftëtare.

Kurse, një tjetër naftëtare deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të reagojë dhe t’i japë zgjidhje situatës së krijuar.

Edi Rama të reagojë dhe t’i jepet zgjidhje situatës. Nuk dalim nga greva pa marrë atë që na takon.

Kryeministri është mashtrues”, deklaroi naftëtarja.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rreziku i vetëvrasjeve të të prekurve me COVID lidhet me hidroksiklorinën

Përdorimi i klorinës apo hidroksikorinës, ilaçe të përdorur kundër covid 19 mbi të gjitha në fazat e para të emergjencës mund të...

Europa pa vaksinë ndaj COVID-19 para 2021, Agjencia e Barnave cakton datat për të shqyrtuar aplikimet e Pfizer dhe Moderna

Europa duket se me të gjitha gjasat do e mbyllë këtë vit pa një vaksinë ndaj COVID-19. Agjencia Europiane...

Kosova regjistron 10 të vdekur dhe 521 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 10 viktima nga koronavirusi...

Zvicra shtrëngon masat deri më 23 dhjetor, për t`i zbutur ato në Krishtlindje

Ministri i Shëndetësisë, Alain Berset planifikon të shtrëngojë masat e koronavirurit deri në Krishtlindje. Por vetë festa  familjare do të mundësohet të...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i tretë i listave, ja si mund ta verifikojë emrin gjithsecili

Ministria e Brendshme publikon sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25...