Dy të vdekur dhe 14 të plagosur nga të shtënat masive gjatë një feste në New York

Mos i humb

Fasulet e Zeza – Mrekulli Nga Tokat e Korçës

Korça është rajoni që po kultivon më shumë fasulen e zezë dhe e kanë lidhur më shumë se kurrë fatin e tyre...

Riatdhesimet nga kampi ‘Al-Hol’, Yuri Kim: E mrekullueshme t’i shohësh fëmijët të çliruar nga ISIS, të përballen me drejtësinë ata…

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka përcjellë një mesazh nëpërmjet një statusi në Twitter lidhur me operacionin e shpëtimit nga kampi ‘Al-Hol’ të...

Erdoğan: Është çështje nderi të qëndrojmë me sinqeritet kundër sulmeve ndaj profetit tonë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan duke kritikuar karikaturat e revistës franceze "Charlie Hebdo" ndaj profetit Muhamed tha se është çështje nderi...

Gjermania dhe Franca paralajmërojnë zviceranët

Gjermania dhe Franca kanë sjellë bllokime më të ashpra sesa Zvicra dhe ka paralajmërime se kontrollet kufitare do të sigurohen që udhëtarët...

Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave gjatë një feste në oborrin e një shtëpie në New York.

Sipas mediave të huaja, shefi i Përkohshëm i Policisë, Mark Simmons, u ka thënë gazetarëve se një burrë dhe një grua, të moshës midis 18 dhe 22 vdiqën gjatë incidentit në qytetin e Rochester, në veri të shtetit të New York-ut, herët të shtunën.

Ndërkohë, bëhet e ditur se 14 të tjerët të plagosur u dërguan në dy spitale të ndara dhe për fat të mirë, asnjëri prej tyre besohet të ketë lëndime të rrezikshme për jetën.

Duke folur pranë skenës së krimit, i cili dukej se shtrihej të paktën në një bllok, Simmons tha: ‘Kjo është me të vërtetë një tragjedi me përmasa epike’.

Oficerët nuk ishin në dijeni të festës dhe iu përgjigjën thirrjeve për të shtëna për t’u përballur me pamjen e ‘rreth 100 njerëzve’ që vraponin nga vendi i ngjarjes, tha Simmons.

Ai shtoi: ‘Kjo është edhe një tragjedi tjetër ku individët po bëjnë këto festa shtëpiake të paligjshme, të pa sanksionuara që ndodhin në këto prona, të cilat – numër një – nuk është e sigurt për shkak të COVID-19, për shkak të kushteve. Dhe pastaj ju shtoni alkool dhe dhunë dhe thjesht bëhet një katastrofë’.

Shefi i përkohshëm tha se asnjë i dyshuar nuk ishte në paraburgim, duke shtuar se është shumë herët për të treguar nëse bëhej fjalë për të shtëna nga një ose më shumë persona.

https://w3.cdn.anvato.net/player/prod/v3/anvload.html?key=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
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...