Dy të vdekur dhe tre të zhdukur prej stuhisë ”Daniel”

Mos i humb

Dy persona humbën jetën në stuhinë ”Daniel”, e cila goditi Greqinë.

Sipas zjarrfikësve, një 87-vjeçare rezulton e zhdukur ditën e djeshme në zonën e Paltsi, rajoni i Magnezisë, është gjetur në një grumbull me dru, ndërsa 8 zjarrfikës kanë arritur të nxjerrin trupin e saj.

Një 51-vjeçar humbi jetën kur një mur u shemb për shkak të përmbytjeve.

Gjithashtu, zjarrfikësit thanë se ka informacione për dy persona të zhdukur në fshatin Paltsi.

Një tjetër individ, një 42-vjeçar, i përfshirë nga përmbytja e përroit Aghia Ekaterini të Volosit, rezulton gjithashtu i zhdukur.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit